Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı

Hakkari’nin Çukurca ilçesi, kaymakamlık ve belediyenin hayata geçirdiği projelerle büyük değişim yaşıyor. Çukurca Kaymakamı Hasan Kurt, ilçede eğitim, spor, alt ve üst yapı ile ilgili 22 milyonluk kamu yatırı yatırımı yapıldı.

Hakkari’nin Irak Sınırı’ndaki Çukurca ilçesi, devletin yaptığı yatırımlarla son yıllarda büyük bir değişim yaşıyor. İlçenin kalkınması, gençlerin sportif ve sanatsal faaliyetlere yönlendirilmesi, tarihi mekanların restore edilerek turizme kazandırılması amacıyla ilgili bakanlık, kaymakamlık ve belediye tarafından başlatılan projeler devam ederken, ilçe son yıllarda düzenlenen ‘Foto safari’ festivaliyle de yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin ve fotoğraf sanatçılarının da uğrak yeri oldu. Tarihi evlerin restore edilerek butik otele dönüştüğü, şehir stadı, halı saha ve konaklama ihtiyacına yönelik konutlar inşa edilen ilçede, tarihi dokusuna uygun restore edilen Emir Şaban camisi de ibadete açıldı.

BİR YERDE HUZUR VARSA, ORDA YATIRIM VARDIR

Kaymakam Hasan Kurt, son yıllarla yapılan yatırımlarla ilçenin çehresinin değiştiğini belirterek,” Çukurca”da sağlanan huzur ortamı,  kamu yatırımları ilçemize daha fazla girmeye başladı. Bir şehirde, bir yerde, güvenlik, huzur varsa orda yatırım vardır. İnsanlar yatırımlar yapabilir, hedefleri olur, gençlerinde hayalleri olur. Çukurca,  son 4, 5 yılda devletimizin güçlü iradesi ile çok güzel gelişti. Bu anlamda yapılan yeni yatırımlar ile ilçemizin çehresi güzelleşiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Toto teşkilatının beraber yaptırdığı spor kompleksi, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın belediyeye yaptırdığı Kapalı Spor Salonu olmak üzere, toplamda 7 tesisimizin açılışını yaptık. Kale evlerimizin bir kısmı tamamlandı,  bir kısmıda tamamlanıyor. Bunların bir kısmı Butik otel,  bir kısmı da Çukurca kültür evi olacak. Toplamda ilçemizde 22 milyonluk kamu yatırımı var ve bu devam edecek. Çukurca güzelleşiyor.” diye konuştu.

Son Dakika