HALK EĞİTİM’DE GÖREV DEĞİŞİMİ!

Hakkari ilimizin iki tane fabrikası var. Biri İŞKUR, diğeri ise HALK EĞİTİM MERKEZİ..

Halk Eğitim dediğimiz kurum adı üstünde halka en çok dokunan, bünyesindeki kurs ve eğitim programlarıyla herkese fayda sağlayan, meslek öğreten, yurttaşların çalışma gücünü arttırarak, yaşayış seviyesini yükselterek, milli ve insani meziyelerini geliştirmek amacıyla okul eğitimi dışında yapılan eğitim ve manevi katkı çalışmalar yürütmektedir.   Kısacası herkese fayda sunan önemli bir kurumdur.

Yurdagül Timur kardeşimizin tayini çıkınca boşalan göreve Nazif Tatlı atandı. Hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak üzere makamında kendisini ziyaret ediyoruz.

Bizi kapıda güler yüzle karşılıyor. makamında değil yanımızdaki koltukta oturarak bize ev sahipliği yapıyor. İkram edilen soğuk suya sıcak sohbetini katıyor. Kurduğu her cümlede, sarf ettiği her kelimesinde güzellikler fışkırtıyor. Aslında zor görevlerin adamıdır.

Sorumluluk aldığı her görevinde başarıyla çıkmıştır. Ayrıldığı her okulda velileri üzmüş, öğrencileri ağlatmıştır. Tüm insanlığı kucaklayan kocaman sevgi dolu bir yüreği var. Hem güzel konuşur hem iyi dinler. Hem eğitir hem takipçisi olur. Sabırlıdır, kolay kızmaz, yorgunluğa aldırış etmez. Seçimlerde zaferle çıkmış bir başkan edasıyla günlerdir yoğun ziyaretler yaşıyor. Ve kimsenin üzerinde, makamında oturmaz.

Aslında en çok da Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür’ü kutlamak lazım. Yaşadığı bölgenin konum ve durumunu çok iyi bilen Gür, sıkıntılı, sancılı, yılın oniki ayı çalışmaların hız kesmediği bünyesinde 740 kursun yapıldığı Halk Eğitim Merkezi’ne en iyi atamayı, Nazif Tatlı’yı düşünmüşlerdir.

Soyadı gibi TATLI bir adam. Herkes onu iyimserliği ve efendiliğiyle bilir. Geçmişinde hep başarılar ve iyi bir izlenim bırakarak buralara kadar gelmişliği vardır. Halkın benimsediği ve sevdiği adam elbette Halkın Eğitim Merkezine layık görülür.

Her göreve, her makama layık genç kardeşimiz Nazif Tatlı, yeni göreviniz hayırlı olsun…

halk-egitim-muduru.jpg

Son Dakika

Leave a Comment