Bir bakan ve bir medyum kayıp kediyi arıyor

İlginç olay Bolivya’da yaşandı. Tito adlı kedinin sahibi, Madam Andrea Iturre ile Bolivya’nın güneyindeki Tarija’dan Santa Cruz’a 8 Aralık’ta seyahat edecekti. Ancak Tito’nun kabinde seyahat etmesine izin verilmedi ve yolculuğu uçağın bagaj bölümünde geçirmek zorunda kaldı.

Uçak Bolivya’ya indiğinde kedi yoktu. Havayolu personeli, acil servisler ve olağanüstü hal kurumu tarafından yapılan yoğun aramalara rağmen kedi bulunamadı. Tito’nun en sevdiği yemek olan ton balığının sağa sola bırakılması bile kayıp kediyi ortaya çıkaramadı.

Nihayetinde geçen hafta devreye bir medyum girdi. El Diario’daki bir yazıya göre; bayan Andrea Iturre İrlanda’da yaşıyordu Bolivya’ya gelirken yanına, müstarip olduğu panik ataklarına karşı kendisine yardım edeceğini umduğu Tito’yu da almıştı.

Sonunda Andrea Iturre, Tito’nun uçağın kalkmasına 40 dakika kala ortadan kaybolduğunu öğrendi. Her nasılsa, uçağa alınmadan önce yerleştirildiği kafesten çıkmıştı.

Uçak Santa Cruz’a indiğinde, havayolu personeli neler olduğunu Andrea Iturre’ye anlattı. 

Bolivya’nın tüketiciler bakanı geçen hafta, “teknikleri aracılığıyla Tito ile iletişim kurabilen ve onun nerede olduğunu öğrenebilen” bir medyumun işe alındığını söyledi. Tüketiciler Bakanı Jorge Silva bir radyo röportajında,”Tito’yu bulmak için her şeyi yapıyoruz” açıklamasında bulundu. 

O sırada, yetkililer zaten devlet öncülüğünde bir arama çalışması yürütmüş, ancak sonuç alamamıştı.

Tito iri, altı buçuk kilo ağırlığında ve burnunda gri bir benekli olarak tanımlanıyor. 

”Tito adının hakkını vermeli” diye yorumlar yapılıyor.

Reuters, kedinin kayboluşundan sorumlu tutulan havayolu BoA yetkililerinin olay hakkında yorum yapmamayı seçtiğini yazıyor.

Yakın zamanda yayınlanan bir videoda Tito’nun sahibi Andrea Iturre ”Aramayı bırakmadım ve asla bırakmayacağım” paylaşımında bulunduğu görülüyor.

Son Dakika

Leave a Comment