Vali Akbıyık’tan Bayram mesajı

Bolluk ve bereketin, huzur ve güvenin yaşandığı, rahmet, mağfiret ve cömertliğin zirveye ulaştığı, Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu paylaşma, toplum olarak kaynaşma ve dayanışma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşamaktayız.

Bayram günleri, millet olarak sevinçlerimizi, mutluluklarımızı ve hüzünlerimizi paylaştığımız, birlikte yaşama irademizi ve dayanışma ruhumuzu güçlendirdiğimiz zamanlardır.

Yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı bu özel günlerde büyüklerimizi ziyaret ederek hayır duasını almalı, küçüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşarak, onların Bayram sevincine ortak olmalıyız.

Komşularımızla bayramlaşarak özellikle yoksul, yaşlı, öksüz, yetim, kimsesiz, hasta vatandaşlarımız ile Şehit ve Gazi Ailelerimizi ziyaret ederek, Bayram neşesini ve coşkusunu hep birlikte paylaşmalıyız. 

Bu vesileyle, Ramazan Bayramının manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, tüm insanlığa kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, aziz milletimizin ve tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık

Son Dakika

Leave a Comment