Hakkari’de Yeşil Sol Parti mitingi

Yeşil Sol’un 14 Mayıs seçimleri programı kapsamında Hakkari’de startını verdiği miting başladı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve eski Dönem Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın eşinin katıldığı miting büyük bir coşku ile devam ediyor.

HDP’nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı’nın ilk mitingi bugün Hakkari Otagar’ında başladı.

Dün geceden beri yağan yağmura aldırış etmeyen halk, miting saatine doğru alana gelmeye başladı. Alanın tamamı Yeşil Sol Parti flamalarıyla süslendi. Yağmurun devam ettiği kentte, miting saatinde alanı tamamen doldu.  

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, eski Dönem Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Hakkari Milletvekili Sait Dede, eski Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Yeşil Sol Hakkari Milletvekili Adayları Vezir Parlak, Öznur Bartın ve Onur Düşünmez  yoğun ilgi nedeniyle miting alanına girmekte zorluk çekti.

 Başak Demirtaş, halkı selamladıktan sonra HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mesajını okudu.

Hakkarililerin büyük ilgi ile dinlediği Demirtaş mesajında şu ifadelere yer verildi: “Biz Colemêrg’te rekor oy bekliyoruz. Önce bu iktidarı göndereceğiz sonra yaralarımızı saracağız. Yapacağım şey; Kürt sorununu meclis çatısı altında çözmek için çabalayacağız.

Bu nedenle Yeşil Sol Parti’nin en güçlü biçimde mecliste yer alması gerekiyor. 7 Haziran seçimlerini aşan ulusal birlik ruhuyla hareket etmemiz gerekiyor. Dönem koltuk mevki peşinde koşmak değil. Tüm halkımızı adaylarımız etrafından kenetlenmeye çağırıyorum. Gelin Yeşil Sol Parti için çalışın. Size yakışan budur” dedi.

Konuşması alkış ve zılgıtlar ile kesilen Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden okunan son mesajının bu olacağını seçim sonrasında Eski Eşgenel Başkan Demirtaş’ın bizzat Hakkari’ye gelip halka hitap edeceğini söyledi. 

DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ise “Bu seçim ve sizin duruşunuz öyle görünüyor ki iktidarın fermanını buradan yazacağız. Diyorlardı ki, Kürtlerin takati kalmadı, işte halkımız, işte gençlerimiz, işte annelerimiz. Bu seçim haysiyet seçimidir. Halkımız kararını vermiştir.” diye konuştu. 

Halkın seçimlerde iktidara gereken cevabı vereceğini belirten Pervin Buldan, “Halkımız her seçimde, yerel seçimlerde de genel seçimlerde de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de kendisine yakışanı yapacak, kendi iradesine bir kez daha sahip çıkacaktır. Kürtler her dönem kendisine zalimlik yapanlara, kendisini inkar edenlere, zulüm uygulayanlara her zaman için bir ders vermiştir.  Seçimde Hakkari’de 3’te 3 yapacağız ve 3-0 alacağız. Hakkari’nin 4 milletvekili adayı olsa yine 4-0 yapacaktır dedi.

Yeşil Solun Hakkari mitinginde Demirtaş'ın mesajı okundu 

Hakkari Milletvekili adaylarını sahneye çıkartıp tanıtan Buldan halktan vekil adaylarını rekor oyla meclise taşımaları çağrısı yaptı. 

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın da Hakkari’de tarihi bir miting gerçekleştirdiklerini belirterek mitinge katılan herkese teşekkür etti. Yeşil Sol’un Hakkari Mitingi yoğun yağışa rağmen, Azad Bedran’ın verdiği konser ile sona erdi.hdp1.JPGimg-2025.JPGimg-2028.JPGimg-2029.JPGimg-2039.JPGimg-2059.JPGimg-2052.JPG img-2041.JPG

Son Dakika

Leave a Comment