TÜRKONFED’ ten Yüksekova çıkarması

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Suat Çiftçi ve beraberindeki 10 kişilik heyetle 100. yıl buluşmaları kapsamında Yüksekova Ticaret Ve Sanayi Odasına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, Ticaret Odası Meclis Başkanı Timur Selvi, Ticaret Odası Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Gürdal, Yüksekova İş İnsanı Necip Baskın, Acente İşletmecisi Naciye Baysal, Demeter Kadın Kooperatifi Başkan Yardımcısı Derya Taşar ve çok sayıda iş insanıyla toplantı gerçekleştirildi.

detail-photo-fancybox-2

Çatısı altında 26 bölgesel, 4 sektörel olmak üzere 30 federasyon, 300’ü aşkın dernek ve 50 bine yakın şirket bulunduran TÜRKFEND temsilcileri toplantıda sivil toplum örgütleriyle ve iş insanlarıyla ilçedeki sosyal ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini belirtti.

Ziyaretten memnuniyetlerini dile getiren Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir ilçedeki birçok ekonomik sorunu da dile getirdi. Özdemir, Esendere sınır kapısındaki kota sorununu, tarım ve hayvancılık konusunda teşvik alamadıklarını ilçedeki birçok tesisin olmamasından kaynaklı yatırımların gerçekleşmediğini dile getirdi.

16434.jpg

İlçedeki ekonomik potansiyelin farkında olduklarını dile getiren TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez: “Yüksekova’daki ekonomik potansiyelin farkındayız. Yüksekova’daki iş insanlarıyla ve kurumlarla birlikte çalışıp gayret etmeği çok isteriz ayrıca buradaki kadın kooperatiflerini çalışmaları çok aktif bundan çok memnunuz birlikte çalışmalarımızda olsun isteriz” dedi. Ziyaret TÜRKONFED başkanı Sönmez ve oda başkanı Özdemir’in karşılıklı hediyeleşmesiyle sona erdi.

Son Dakika

Leave a Comment