Yeniden Refah Partisi adayları Yüksekova’da

Yeniden Refah Partisi Hakkari İl Teşkilatı 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Partinin Hakkari Milletvekili adayları Ali Özer ve Adnan Kaplan bayramın ikinci ve üçüncü günlerinde Durankaya belde ile Yüksekova ilçesinde vatandaşlar ile bayramlaştı.

Yeniden Refah Partisi Seçim Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamada, vatandaşların milletvekili adayları ve teşkilat mensuplarını büyük bir ilgi ile karşıladığı belirtildi.

‘Tüm Türkiye de olduğu gibi Hakkâri’de de Milletvekili seçimlerinde kendi logomuz ve kendi adaylarımızla seçime giriyoruz’ denilen açıklamada vatandaşların sorun ve taleplerinin yerinde dinlendiği kaydedildi.

Hakkâri’nin temel sorunlarının başında işsizlik sorunu olduğu vurgulanan açıklamada Yeniden Refah Partisi’nin kısa vadede hayata geçirmeyi planladığı projeler şu şekilde sıralandı.

2-930.jpg

*Biz Hakkâri’yi kucaklayan bir siyaset anlayışıyla problemleri çözüm odaklı bir şekilde daima dile getireceğiz.

*Hakkari’nin potansiyel faktörleri göz önüne alınarak geçici istihdam değil ilimiz, ilçelerimiz ve köylerimizde yapılacak projeler ile kalıcı istihdam en önemli hedeflerimiz arasında olacaktır.

*Biz Hakkari’yi tanıyoruz Ar-Ge çalışmalarımızla milletimizin derdine derman olacak, Hakkari’nin güzel doğasında kurulabilecek su fabrikaları, tekstil atölyelerinin kurularak e-pazarlama ile Türkiye’ye satış gerçekleştireceğiz.

Yüksekova’da kurulacak et ve süt işletme tesisleri ile pazarlama desteğinin sağlanması,

*Çukurca’da seraların kurularak fide yetiştiriciliğinin yapılması ve iklimine uygun bitkilerin desteklenmesi ve pazarlanması

*Şemdinli ve Derecik bölgesinde hayvancılık faaliyetlerinden elde edilen ürünlerin ve tarım ürünlerinin depolanması ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar

4-001.jpg

* Hakkari de Hurda fabrikasının kurulması, İran ve Irak’tan hurda getirilerek işlenmesi, örnekleyeceğimiz birkaç tane projeyle birlikte ilimizi lojistik açıdan gelişimini sağlayarak gençlerimize E-ticaret üzerinden hem atölye kurma hem de pazarlama imkanı yaratarak sadece bulunduğu yere değil ülkenin her yerine ulaşmasına imkan sağlamak

*Komşu ülkelerden gelen turistlerin geçiş alanı değil gelişmiş bir alt yapı ile konaklanan bir yer haline getirilmesi gerekmektedir.

*Sınır kapılarının hem ithalat hem ihracat açısından desteklenecekti.

*Arıcılık faaliyetleri tüm köy il ve ilçelerimizde desteklenecektir.

*Hayvancılık faaliyetlerinin kooperatif şeklinde yapılması ve tüm ilde kooperatiflerin kurulmasında destek sağlanacaktır.

Hakkari üniversitesinde bölgeye uygun bölümler açılması sağlanacaktır.

81 ile 681 Refah projesiyle öncelikli hedefimiz vatandaşlarımız olduğu gibi Hakkari de örneklediğimiz bu ve bunun gibi bir çok durum için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Biz Hakkari için bu sorunların çözümleri ile beraber dile getirerek tüm ilçelerimizde kurulacak her bir fabrikanın tüm köylerimize ulaşacak her bir desteğin İlimizin gelişimi ve halkımızın Refahına cevap vereceğine inanaraktan halkımızın asıl problemlerini dile getirmeyi büyük önem olarak görmekteyiz.”

Son Dakika

Leave a Comment