KESKİN; “CHP BABA OCAĞIDIR”

H. Reşit Keskin, oğulları merhum Abdurrahman Keskin, Cumhur Keskin…

CHP ve devamı olan sol partileri bizler Keskin ailesinden tanıdık. Yıllar sonra yani ülke olarak çok önemli bir seçim sürecine girdik. Tüm dünya bu seçimlere kilitlenecek. 81 ilde seçim rüzgarı esiyor ve her yerde sadece seçimler konuşuluyor.

Ak Parti İl Örgütü uzak ve kırsal kesimlere ağırlık vererek çalışmalarını sürdürürken, CHP Hakkari teşkilatında da hareketlilik göze çarpıyor.

Önceki gün Sılehi Aşireti Lideri Fatih Keskin, kalabalık bir ekiple CHP seçim bürosunu ziyaret etti. Eski Milletvekili Fehmi Öztunç, Deva Partisi İl Başkanı İbrahim Piruzbeyoğlu’nun da hazır bulunduğu seçim bürosuna Keskin’e görkemli bir karşılama yapıldı.

Adaylar Nazım Demir, Adnan Hatipoğlu, İl Başkanı Mehmet Tunç, Merkez İlçe Başkanı Hurşit Taş ve partililer ile buluşan Keskin şu açıklamayı yaptı; “CHP bizim baba ocağımızdır. Bizler partimizi sevdamız belleyerek büyüdük. Cumhuriyet Halk Partisi, 9 Eylül 1923 yılında Atatürk liderliğinde kurulan sosyal demokrasiyi benimseyen ve merkez solda yer alan saygın bir siyasi partidir.

Bize hitap eden ve bize yakışan adres burasıdır. Hem millet ittifakı hem de CHP’de aday olan arkadaşlarımızı destekleyeceğiz. Bu hususta şahsım ve aşiret üzerinden bizden ne bekleniyor ve isteniyorsa yapmaya hazırız. En büyük çabamız güzel Türkiye’mizin yaşanan sıkıntılardan kurtulması, halkımızın refah ve huzura kavuşmasıdır.

Aşiretçiliği bir kenara bırakarak “HEPİMİZ HAKKARİLİYİZ” diyebilmeliyiz. 14 Mayıs seçimlerinin ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum”…

Bu programda beni duygulandıran ve gözümde kaçmayan bir resim vardı. Yıllar önce sevilen iki değerimiz ve büyüğümüz Macit Piruzbeyoğlu ve Abdurrahman Keskin, yine yan yana bir seçim bürosunda birlikte oturmuşlardı. Yıllar sonra ikisi yoktu ama yan yana oturan iki liderin oğulları Fatih Keskin ve İbrahim Piruzbeyoğlu vardı.

Gözümden kaçmayan diğer detay ise birinci sırada milletvekili adayı olan Nazım Demir’in mütevaziliğiydi. Demir, en aşağıda oturmayı tercih ederek kısa ve öz sohbetiyle takdir topladı. Demir, “Demokrasi ve huzur hepimize gerekli. Baskı ve zulüm olmadan herkesin özgürce yaşayabileceği bir ülke özlemiyle yola çıktık. Herkes sadece elini vicdanına koyarsa hür irade devreye girer.” Dedi.

CHP Hakkari il örgütü son iki hafta kala yeni katılımlar da bekliyor gibi. Yeni gelişmeler ve diğer partilerdeki siyasi havayı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim…

70ef8ed4-78a5-4763-b4de-0f37febb1635.jpgbe3206d3-3ab3-45b4-97ad-4b28110af6ae.jpgf58f0456-f5e0-4705-ac50-0eba54ce5614.jpgd6ff2ed3-25c6-47b4-87a9-701bfb6606c6.jpg

Son Dakika

Leave a Comment