Kılıçdaroğlu: YSK’ya güvenmiyoruz

Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir TV programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye’deki ekonomik duruma değinen Kılıçdaroğlu, “Ne yapsa haklıdır diye yanlışlar da alkışlandı. Ekonominin buraya gelmesi de o alkışlar sayesinde oldu” dedi.

Siyasette ayrıştırıcı bir dil kullanıldığını belirten CHP lideri, “Siyasi liderlerin kavga etmemesi lazım. Birlikte yarışmalıyız. Bu çerçevede kavga, kullanılan diller, toplumun kutuplaşması, yanlış politikaların takip edilmesi… Bu yanlışlığı sadece topluma yansıtmakla kalmadılar, devletin kadrolarına da yansıttılar.

Vali devleti temsil eder. KKTC’ye atanan büyükelçi, açık açık iktidar propagandası yapıyor. Parti ayrı devlet ayrıdır. Parti ile devleti ayırmayan toplum haline geldik. Siyasi partiler geçicidir. Devleti yönetirler, devlet bakidir. Devletleşen, tüm organlarını kendisine tabi kılan, yanlışları görmeyen, temel kolonlarını sarsan bazılarını yıkan, yasama, medya gibi anlayış çıktı ortaya. Bu kolonları yeniden sağlamlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Komutanların genel başkanı alkışlamaları doğru değil. Orduyu ayrı bir yerde konumlandırmak zorundayız. Güvenliği temsil eder. Sıcak siyasetin tümüyle dışındadır. Tam bir buçuk yıldır seçim güvenliği için çalışıyoruz. YSK’ya güvenmiyoruz.

Aynı zarfın içine konulan 4 pusulanın 3’ü doğru 1’i yanlış diyen YSK topluma güven vermez. Kaç sandık var, YSK’dan veriler geldi, hangi sandıkta görevlimiz olacak. Gönüllü ekibimiz her sandık görevlisini aradı. Ayrıca eğitime alındılar” değerlendirmesinde bulundu.

“Parlamentoda çoğunluğu alacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Öyle bir tablo var. AK Partililer de zaten güçlendirilmiş parlamenter sistemi isteyecekler. Siyaset yapma haklarını ellerinden aldılar. Zaten istiyorlar. Onlar belki çıkıp net ifade etmiyorlar da arkadaşlar görüşüyorlar, parlamentoda konuşuyorlar” şeklinde konuştu.

Son Dakika

Leave a Comment