AK Parti Spor Camiasıyla Buluştu…

Yapılan toplantıda Ak Parti Hakkâri İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, Milletvekili Adayı Doktor Hikmet Yaşar, Kadın Kolları Başkanı Münevver Ertuş, Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir, Gençlik Kolları Başkanı Kenan Beyter ve AK Parti İl Teşkilatı katıldı.

Ak Parti Hakkâri İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, toplantının açılış konuşmasında Hakkâri’de faaliyet yürüten ve Spor kulüpleri temsilcilerine, sporculara ve misafirlere katıldıkları için teşekkür etti. Başkan Kaya” Partimiz geçmişte olduğu gibi bugünde yarında Hakkâri sporun ve gençlerine büyük önem vermekteyiz. 

Hakkâri gençliğine ve sporcusuna büyük önem değer vermek bizim birinci görevimiz. Sanattan, spora, eğitimden kültüre 2020 2022 tarihleri arasında cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Gençlik Spor Bakanlığımızın tarafından toplamda, Hakkâri ve İlçelerinde 72 projenin faaliyete geçirildiği ve bu 72 proje toplamında, 353 milyon TL değerinde mali destek sağlanmıştır.

Bu tesislerden, 4 adet kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, 5 portatif yüzme havuzu, 4 Spor salonu, bir kamp Eğitim Merkezi, 4 sentetik Çim yüzeyli futbol sahası, 19 halı saha, 21 semt sahası, 5 Gençlik merkezi, bir kafe, 1250 kişilik yurt, bir yürüyen bant faaliyete geçirilmiştir.

Bunun yanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız, 2023 Mali Yılı Bütçesinden Hakkâri’de faaliyet yürüten, Spor Kulüplerine önümüzdeki günlerde, nakdi yardım yapılacağının müjdesini vereyim.

Bu hizmetlerimiz ve yardımlarımız buradan sınırlı olmayacak. Bundan sonra Hakkâri gençliği ve sporcusu için elimde ne imkân varsa yapmaya hazırım. Bundan böyle sürekli spor kulüpleri ve Hakkâri gençliği ile bu türlü etkinlikler düzenleyeceğiz. Dedi”

Milletvekili Adayı Doktor Hikmet Yaşar,” Ben sporun içinde gelen biriyim, Yıllarca Spor Kulüp Başkanlığı yaptım. Hakkâri sporun ve gençliği için projeler hazırladım. Hakkâri Üniversitesinde de spor alanında büyük katkılarım oldu. Allah nasip ederse meclise girersem Hakkâri sporcusu ve gençliği için güzel projeler hayata geçireceğim.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir.” Eski bir sporcu ve sporsever olarak her daim Hakkari sporcusu ve gençliğin yanında olduk. Hakkâri’de spor kulüpleri için geçmişte ben ve partim nasıl destekte bulunmuşsak. Bundan sonrada destekte bulunacağız. Hepimizin tek amacı Hakkâri’ye en iyi hizmet sunmak ve hizmet etmektir. ” dedi.

Spor Kulüpleri Yöneticileri de sıkıntı ve isteklerini dile getirerek Hakkâri sporun bütün alanlarından desteklenmesi ve sahiplenmesi gerektiğini dile getirdiler. Hakkarihabertv.com

fe1b6bfa-6af6-4d55-b30f-e04b1395bfb4.jpgc848e6f7-3744-4735-ab62-3df61d4a5694.jpgde7f5866-77b2-4492-921f-f76fe9c9847d.jpg

Son Dakika

Leave a Comment