Yazar Kızılkaya’dan Vali Akbıyık’a Ebced Tablosu

  Geçtiğimiz günlerde, kendisini evinde ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyetini belirten Yazar Kızılkaya, evini şereflendirmesinin bir nişanesi olarak Ebced Hesabı’yla Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen peygamber isimlerinin, sayısal olarak simgelendiği tabloyu, Vali Akbıyık’a hediye etti.

Vali Akbıyık, ilim ve kitap dostlarının kendisi için bütün makamlardan üste olduğunu  ifade ederek,” Kitaplı bir toplumuz ve medeniyetimiz, kitap üzerine dayanır. Bunun için kitap ve kalem bizim için çok önemlidir. Hakkari, nice güzide yazarlar ve şairler çıkarmış bir şehrimiz. Hem kitap yazanlar, hem de ilimle iştigal edenler ve aynı zamanda çok kitap okuyanlar, baş tacımızdırlar.

Malumunuz, Hakkari’de yürütmekte olduğumuz; “Bir Kitap Bir İnsan  ”projemizin yanında, ”Bir Çınarın Gölgesinde” adlı bir projemiz de var. Bu proje kapsamında, fırsat buldukça bizzat şahsım, ya da ilgili kurum amirlerimiz, ilimizde yaşayan ulu çınarlarımızı ziyaret ederek tecrübelerinden yararlanıyor, hem hayır dualarını alıyor hem de devletimizin yanlarında olduğunu kendilerine hissetirmeye çalışıyoruz.

Hakkari’de, böyle nitelikli şahısların yaşıyor olmasından, mutlu oluyorum; çünkü bu zatlar, aynı zamanda, insanımıza çok iyi model ve birer yaşayan tarihtirler, bu bakımdan, kendilerine Allah’tan sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

Ziyaret vesilesiyle kitap okumanın önemine de değinen Sayın Vali, “Bir Kitap Bir İnsan” projesi kapsamında, tüm Hakkari’deki vatandaş ve öğrencilere seslenerek: “Günde 45 dakika kitap okumak alışkanlığınız; iyi bir okuyucu olmak da karakteriniz olsun; çünkü başarılı ve kültür sahibi olmanın en önemli yollarından biri nitelikli bilgiye sahip olmaktır. Nitelikli bilgiye sahip olmanın en önemli yolu da kitap okumaktır.

Böylece, aşamayacağınız hiçbir engel, çözemeyeceğiniz hiçbir mesele kalmayacak ve bütün başarılar, sizlerin olacaktır,” öğüdünde bulundu. Vali Akbıyık, Hakkari’de kitap okuma konusunda, çok güzel çalışmalar yürütüldüğünü de belirterek” İlimizde bulunan bütün okul kütüphanelerimizi zenginleştirdik.

9f079667-2253-4c8c-94a0-e718da529214.jpg

Şu anda Hakkari İl Halk Kütüphanesi yeniden dizayn edildi. Kitapseverlerin, çocuklarımızın ve Hakkarili hemşerilerimizin hizmetine girmiş bulunmakta. Belediyemizin bünyesinde de donanımlı bir kütüphane oluşturduk. Şu ana kadar Hakkari’de, yapılan bir çok güzel hizmetin yanında, kitaba ve kütüphanelere ilişkin de çok güzel işler yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor.

Bu toprakların hamuruna işlenmiş kadim bir adap ve ahlak anlayışı ile tüm kurum, kuruluşlarımızla hepimiz, aynı amaç ve hedef doğrultusunda, birbirimize kenetlenerek, büyük bir uyumla, güzide kentimizi her geçen gün daha da ileriye taşıyacak hizmetler sunmaya çalışıyoruz.

Peki, Hakkari için yaptıklarımız yeterli mi? Asla çünkü hayalimizdeki kadim şehir Hakkari, her türlü hizmetin en iyisine layık ve çok daha fazlasını hak ediyor; bu nedenle kentimizde bulunan herkesin yaşam kalitesini arttıracak, her bir ferdinin güven içerisinde yaşamasını ve daha çok gülümsemesini sağlayacak hizmetler sunmaya devam edeceğiz; çünkü bizler, güvenin, huzurun ve bereketin bu gülümsemelerle doğru orantılı olarak arttığına inanıyoruz,” şeklinde konuştu. Vali Akbıyık, anlamlı hediyesi için Yazar Abdulkadir Kızılkaya’ya teşekkür etti.

Yazar Kızılkaya da hem kabulleri için hem de Hakkari’deki dar gelirli vatandaşlarımıza, ilmi şahsiyetlere, yetimlere, öksüzlere, yaşlılara, gazi ve şehit ailelerine  devletimizin vefa, şefkat ve merhamet yüzünü net ve somut bir şekilde gösteren Vali Akbıyık’a şükranlarını arz etti. A. Kadir Kızılkaya’ya,yeğeni Oktay Kızılkaya da eşlik etti. Hakkarihabertv.com

e622b8b0-8881-4018-a96c-f381d5cf05f1.jpg
 

Son Dakika

Leave a Comment