Vali Akbıyık, Jirki aşireti düğününe katıldı

Hakkari-Van karayolu üzerinde bulunan Kırıkdağ köyünde yapılan düğün törenine İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Mete Salavat Pınar’da Vali Akbıyık’a eşlik ettiler.

Vali ve beraberindekiler aşiret liderleri, kanaat önderleri ve aşiret mensupları tarafından davul zurna ile karşılandı. Miting alanına dönüşen düğün töreninde Vali Akbıyık, alana güçlükle ulaştı. Vali Akbıyık,  Mahana ve Hazım Adıyaman çiftine mutluluklar diledi.

 Vali Akbıyık, Şırnak Beytüşşebap’ deki Jirki aşireti lideri Tahir Adıyaman, Hakkari Jirki aşiret lideri Necman Adıyaman, Ertoşi aşireti lideri İskender Ertuş’un ve il ve ilçelerdeki aşiret liderleri ile halay çekti.  Düğün törenine yurt içi ve yurt dışından iş adamları ve 10 bine yakın davetli katıldı. Hakkari-Van karayolu kısa sürede tıkandı.

Damadın babası Necman Adıyaman, Sağdıç iş insanı Abdulkadir Seyitoğlu, bu mutlu günde kendilerini yanlız bırakmayan Vali ve beraberindeki protokol üyeleri ile yurt içi ve yurt dışında gelen tüm davetlilere teşekkür ettiler.
  Haber: Feyzullah Taş

img-2482.JPGimg-2488.JPGimg-2492.JPGfvhqdxqwaaeuv4.jpg

Son Dakika

Leave a Comment