Hakkari’de Oy birliği platformu kuruldu

Türkiye 14 Mayıs’ta hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimi için sandık başına gidecek. Meclis için 600 vekil seçilecek, 4 isim de cumhurbaşkanlığı için yarışacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50+1 şartı arandığı için her bir oyun bile önemi var. 50+1 şartı nedeniyle adaylar ittifak ve destek turlarına çıkmış safları sıkılaştırmak için adımlar atmıştı.

Türkiye kritik seçime giderken, her bir oyun önemi daha da artarken seçmen iradesinin sandığa eksiksiz yansıması amacıyla defa Hakkari’de Oy Birliği Platformu gönüllüleri tarafından stant kuruldu.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan stantta “Oy birliği gönüllümüz ol, biz kimiz, neden oy birliği, amaçlarımız, faaliyetlerimiz, hedeflerimiz” başlıkları altında bölüşürler dağıtılarak, oyların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verildi.

Vatandaşlar standa ilgi göstererek, oylarını nasıl kullanacakları hakkında bilgi aldılar. Bazı vatandaşlar ise sandık hakkında detaylı bilgi aldıklarını belirterek,  emeği geçenlere teşekkür ettiler. Hakkarihabertv.com

img-2668.JPGimg-2672.JPG

Son Dakika

Leave a Comment