Yıldırım: Bu seçime şeytanlar karıştı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Şimdi bu 16’ıncı seçimin ne farkı var? Aslında bu da bir seçim değil mi? Ama gel gör ki değerli kardeşlerim bu seçime şeytanlar karıştı, bu seçime Amerika karıştı, bu seçime Avrupa karıştı, bu seçime Kandil’de bölücü terör örgütü de karıştı, bu seçime FETÖ’cü alçaklar da karıştı” dedi.

Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Fethiye’de düzenlenecek mitinge katılmak üzere gittiği Dalaman Havalimanında partililerce karşılandı.

Dalaman Kargınkürü Mahallesi’ndeki bir serayı ziyaret eden Yıldırım, domates hasadı gerçekleştirerek, burada toplanan vatandaşlardan 14 Mayıs seçimlerinde destek istedi.

Fethiye’ye geçerek Beşkaza Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Yıldırım, seçime üç gün kaldığını hatırlattı.

Meydandaki kalabalığa “Yeni bir destan yazmaya hazır mısınız?” diye seslenen Yıldırım, vatandaşlara Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Bu pazar yapılacak seçimlerin 16. seçimleri olduğunu belirten Yıldırım, “2002’den beri girdiğiniz her seçimde, biraz daha fazla oy verdiniz ve bizi tekrar seçtiniz. Allah sizden razı olsun. Şimdi bu 16’ıncı seçimin ne farkı var? Aslında bu da bir seçim değil mi? Ama gel gör ki değerli kardeşlerim bu seçime şeytanlar karıştı, bu seçime Amerika karıştı, bu seçime Avrupa karıştı, bu seçime Kandil’de bölücü terör örgütü de karıştı, bu seçime FETÖ’cü alçaklar da karıştı” dedi.

2002’de Türkiye’nin turizm cenneti Muğla’da sadece 90 kilometre bölünmüş yolu olduğunu anlatan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün ne kadar var? 457 kilometre var, beş kat artmış. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, Türkiye’yi birleştirdik, milleti birleştirdik ama bir şeye çok ama çok dikkat ettik. Dedik ki yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Muğla’da iki tane havalimanı var. Milas-Bodrum ve Dalaman Havalimanlarının eski halini de yeni halini de bilirsiniz. Turgutreis Marina’yı bilirsiniz.

Datça’da marina yapılıyor. Fethiye Karaot mevkisinde bir balıkçı barınağı çalışmaları devam ediyor. Fethiye Körfezi temizliği var değil mi? Niye yapmıyorlar? Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz. Onu da yapacağız. İnşallah burayı da kirlilikten, kokudan kurtaracağız.

Fethiye Söğüt yolunu da tamamlayacağız inşallah. Burdur’a, Denizli’ye kadar bölünmüş yol olacak. Ayrıca bu bölgede arazi, 2B ve imar sorunları var. Bunun da çözümünün adresi yine AK Parti’dir. Onun için önce 14 Mayıs Pazar günü genel seçimi yapacağız. Cumhurbaşkanı seçimi yapacağız. Ondan sonra da ver elini 2024 belediye seçimleri. Onu da evelallah bu sefer başaracağız. Hazır mısınız? Yeni bir zafer yazacak mıyız kardeşlerim? Allah sizden razı olsun.”

Son Dakika

Leave a Comment