Sanal ortamda kadınlara tuzak!

Günümüzde internet kullanımının artması ve farklı mecralarda “sosyal medya” olarak adlandırılan uygulamaların yaş aralığı geniş kitlelerce kullanılmaya başlanması Türk Ceza Kanunu ve diğer çeşitli kanunlarla düzenlenen suç tiplerinin sosyal medya mecraları üzerinden de işlenir hale gelmesine yol açmıştır.

Türk Ceza Kanunu’nda yer alan suç tiplerinden suç tipinin oluşması için fiziken işlenmesine gerek olmayan suçlar aynı zamanda sosyal medya üzerinden işlenen suçlar kategorisine girmektedir.

Buna rağmen Sosyal medya sitelerinde sahte hesaplar açan ahlaksızlar, kendilerini polis, uzman çavuş, subay, güvenlik korucusu, şef ve kurum müdürü olarak evli kadınlara tanıtıp kendileri ile istedikleri yerde buluşmamaları halinde  yuvalarını yıkacağız tehdidinden bulundukları iddia edildi.

Sosyal medyanın yaygın hale gelmesi, farklı yöntemleri kullanmaktan çekinmeyen bazı ahlaksızlar Hakkari genelinde evli kadınları tehdit etmeye başladı.

Hakkarihabertv.com haber sitesine gelen ihbarlarda,”Hedef olarak belirledikleri kadınları, bir süre sosyal medya üzerinden takibe alıyorlar. Hedefteki kadınla iletişime geçen sosyal medya ahlaksızları, daha sonra “tuzak” oyununa başlıyor.

Özelikle instagram üzerinde sahte hesaplar açan ahlaksızlar gözüne kestirdikleri kadınlara “ Mesaj atarak ya benimle arkadaş olursun ya yuvanı yıkarız”  diye tehditler savuruyorlar. Kadınların fotoğraflarını fotomontaj yaparak uygunsuz bir şekilde paylaşacakları tehdidinde bulunan ahlaksızlar her türlü kirli oyunu tezgahliyorlar. 

Yaşadığımız il küçük olduğu için savcılığa veya emniyete başvurmaktan çekiniyoruz. Rica ediyoruz Hakkarihaber’den savcılık ve emniyet bu içinde bulunduğumuz duruma bir el atsın. Bu konuda başka nasıl bir adım atalım bize yol göstersinler.

Sahte hesap açanlar ise yine bu yörede ikamet eden kişileridir. Ne olur birileri bize yardımcı olsun” şeklinde dert yandılar.

Son Dakika

Leave a Comment