Şemdinli’de başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Şemdinli Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende, başarı gösteren öğrencilere Kaymakam Ali Ekber Ateş tarafından kitap ve kalem seti hediye edilerek maddi destek sözü verildi.

Öğretmenevinde düzenlenen törende öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Ali Ekber Ateş, okumanın önemine vurgu yaparak, “Başarınız bizleri çok gururlandırdı.

Uzun yıllardan beri çalıştınız ve şimdi meyvesini yeme zamanı geldi. Bizler de sizler gibi bu sınavlara girdik, aynı heyecanı ve aynı zorluğu gördük. Üniversiteye gideceksiniz ve farklı bir hayata merhaba diyeceksiniz.

Gittiğiniz yerde kendinizi geliştirin, çünkü üniversite demek sadece meslek sahibi olmak değil, siz artık evrensel bir insan olmak zorundasınız.

Burada son zamanlarınızı yaşıyorsunuz, ailenizden uzakta olacaksınız. Allah yolunuzu açık etsin. Bizler her zaman eğitim sürecinde imkanlarımız dahilinde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

Programa Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Şemdinli Milli Eğitim Müdürü Cihat İnan ve öğrenci velileri katıldı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim eden Kaymakamı Ali Ekber Ateş, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. İHA

semdinlide-basarili-ogrenciler-odullendirildi.jpg

Son Dakika

Leave a Comment