Çocuklarımız için geleceğimiz için “Uyuma”

Hakkâri şehir stadında oynan Kadınlar Süper Lig 2. Hafta müsabakasında, Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı ile Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımları arasında oynanan müsabaka renkli karelere tanıklık etti.
Müsabaka sıcak bir havada güzel geçti.

İlimize yeni atanan Valimiz Sayın Ali Çelik’in türbinlerde seyrettiği maçta temsilcimiz Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı rakibine 5-0 yenilerek haftayı puansız kapattı. Vali Yardımcısı M.Berat Kasımoğlu, İl Emniyet Müdürümüz İdris Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Zeydin Kaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım’ında protokolde maç izleyen isimlerdi

Müsabakayı her ne kadar rakip takım kazanmasına rağmen centilmenlik kuralları içinde güzel bir şekilde sona erdi.
Hakkârili taraftarlar maç sonunda rakip Fenerbahçe takımını tribünlere davet ederek galibiyetlerini ayakta alkışlamaları ve takımı kutlamaları maçın güzel yanlarından biriydi.

Müsabaka başlamadan evvel Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü her iki takımımıza ve müsabakanın hakemlerine çiçek vermesi ayrı bir güzellikti.

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubenin “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GELEÇEĞİMİZ İÇİN UYUMA” pankartı müsabakanın en güzel karesiydi.

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğünün göstermiş oldukları bu davranış seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Bugün dünyada en büyük hastalıklardan biri olan madde bağımlılığı sonucunda maalesef yılda yüzbinlerce can almakta.

Madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele etmek sadece güvenlik güçlerimizin tek başına mücadelesiyle bitmez. 
Bu konuda her kesimin kendi imkânları doğrultusunda mücadele etmesi gerek. 

Aileler, anne ve babalar, sivil toplum kuruluşları yani tüm halkımızla hep beraber mücadele etmeliyiz.
Spor ve camiasına da büyük sorumluluk ve görev düşüyor.

Spor camiası bu konuda desteklendiği takdirde madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadelede belirli başarılar sağlanabilir.

Spor sadece sahada oynan bir aktiviteden ibaret değildir. 
Spor kişinin kendini gelişmesine, kötü alışkanlıklardan her türlü madde bağımlılığından uzak durmanın en büyük aracıdır. 

Onun için spor ve spor camiasına gereken imkân ve olanak sağlanırsa iyi sonuçlar alınır.
Bizler spor camiasının fertleri olarak her zaman bu konuda güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuz gibi bu türlü projelerinde sonuna kadar desteklemeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

Çok daha iyi verimler almak ve bu konuda başarı sağlamak istiyorsak geleceğimiz ve çocuklarımız için güzel bir Türkiye ve güzel bir dünya bırakmak istiyorsak top yekûn birlikte çalışmalıyız. 

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımını haklı galibiyetlerini kutlar, Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğünün bu güzel ve anlamlı mesajlarından dolayı spor camiası adına şükranlarımızı sunuyoruz. 
Hakkarigücü Kadın Futbol Takımımıza da önümüzdeki müsabakalarda başarılar diliyorum.

07515081-dd87-47ab-ab70-b8a99c0ea448.jpgbdc8062b-be8c-41bf-a7bd-1df48c9a7688.jpg

Son Dakika

Leave a Comment