DERNEKLERE ZİYARET!

İl Sivil  Toplumla İlişkiler Müdürü Metin Ertuş, yardımcıları Uğur Yılmaz ve Şahin Karadeniz ile birlikte Hakkari Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundular.

İlimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına rehberlik eden, dernek kuruluşlarını yapan, istatistiki bilgiler tutarak derneklere kütük numarası veren, derneklerin beyanname ve bildirimlerini inceleyen eski adı Dernekler İl Müdürlüğü, yeni adı İl Sivil ve Toplum İlişkiler Müdürlüğü, Müdür Metin Ertuş ile yenilendi ve başarılı çalışmalarla gündem oldu.

HGC ziyaretinde konuşan Müdür Metin Ertuş, şu açıklamayı yaptı; “İlimizde faal durumda olan toplam 163 derneğimiz mevcuttur. Spor faaliyeti yürüten 60 derneğimizi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze devr ettik. Mevcut derneklerimizi yerinde ziyaret ederek sorun ve çalışmalarını yakından takip etmekteyiz. İş mevzuatı, beyanname ve kuruluş iş ve işlemleriyle ilgili  bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

Mevcut derneklerimizin tüzükleri kapsamındaki çalışmalarını yakından takip ederek birbirimizi bilgilendirmiş oluyoruz.  Bu vesile ile dayanışma ve kaynaşmayı da pekiştirmiş oluyoruz. Biz sadece mesai saatleri değil geceli gündüzlü her zaman dernek üyelerimizi bilgilendirmek için açığız.”

Hakkari Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Taş’da ziyarette duyduğu memnuniyetini dile getirerek İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

cd498ad3-82f4-426c-a7c0-f2b203d0d078.jpg

Son Dakika

Leave a Comment