HAMİT ATLI’NIN ARDINDAN!

Son derece yakışıklı ve azimliydi. Siyah beyaz dediğimiz dönemim renkli simasıydı. Azimli ve çalışkandı. Eğitimlerini başarıyla tamamladı. Hakkari’de ilk doktor olan kişidir. Diş muayenesinde ücret almazdı. İstanbul Türkçesi diliyle, kravatı ve şık giyimiyle bölgede çoğu kendisini batılı sanırdı.

Zeydan ailesine damat oldu. Rahmetli Mustafa Zeydan’ın kızı Hamiyet Hanım ile hayatını birleştirdi. Sağlık alanında çok hizmetleri oldu. Bir dönem İl Sağlık Müdürlüğünü de yaptı. Onu kimse hiçbir zaman ütüsüz ve dağınık görmedi. İlimiz ve çevresinde tatlı dili ve hoşgörüsüyle birçok husumetli aileleri barıştırandır.

Birkaç yıl önce sağlık problemleri yaşamaya başladı. Çeşitli özel hastanelerde tedavi görmeye başladı. Ve 12 EYLÜL ihtilali gibi tüm sevenlerini karanlıkta ve üzgün bırakarak 12 Eylül günü hayata gözlerini yumdu. 13 Eylül Çarşamba günü cenazesi Hakkari Devlet Hastanesinde alınarak Çatallar Camide cenaze namazı kılınıp, Kalealtı aile mezarlığında son yolculuğa uğurlandı.

Cenaze törenine çevre illerden de yoğun katılım vardı. Uçakta yer bulup gelemeyenler telefon aracılığıyla başsağlığı mesajı gönderdiler.

Oğulları M.Alayı Atlı, Ali Kemal Atlı ve Salih Atlı, son derece metanetliydiler. Hüzün ve gözyaşlarını içine katarak törene katılanlara tek tek teşekkür ettiler.

Hamit Atlı, Zeydan ailesinin damadıydı. Zeydan ailesinden eski Milletvekili Dr.Rüstem Zeydan, Aşiret Lideri Ali İhsan Zeydan ve Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Feyat Zeydan vardı. Hakkari’de her aşiret ve aileden temsilciler törende yer alarak, Atlı ailesinin acısını paylaştılar.

Göreve yeni gelen ilimizin sevilen valisi Ali Çelik’de İl Emniyet Müdürümüz İdris Yılmaz ile birlikte Merzan Dörtyol’daki taziye evine gelerek başsağlığı dileğinde bulundular. Atlı ailesi kısa bir süre öncede ninelerini kaybetmiştiler.

Dr. Hamit Atlı’nın vefatı üzüntü yarattı. Çünkü kendisi 79 yıllık ömründe hep güzelliklere, iyiliklere imza atmıştır.

Mekanın cennet olsun, seni unutmayacağız…

e569cee9-b5f2-47e1-aa3a-21dcf8c3a2ed.jpg5b7a8064-7b92-43c4-a557-badf44757dbf.jpg

Son Dakika

Leave a Comment