Vali Ali Çelik “Engelli kızı sevindirdi”

Hakkâri’nin Karşıyaka Mahallesi, Gupsi mevkisinde yaşayan ve evinin önündeki yolun bozukluğu nedeniyle tekerlekli sandalyesiyle dışarıya çıkamayan Nazime Engin’in yaşadığı zorluk, Vali Ali Çelik’e ulaşmasının ardından sona erdi.

Vali Ali Çelik’in talimatıyla Nazime Engin’in evinin yolu Hakkari Belediyesi tarafından asfaltlandı. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, bugün Nazime Engin’in evine bizzat giderek yolu yerinde inceledi. Nazime Engin, Vali Çelik’e duyarlılığı ve hassasiyeti için teşekkür etti.

Vali Çelik’in hızlı ve çözüm odaklı yaklaşımını ve engellilere olan hassasiyetini umut verici bulduğunu dile getiren Engin, artık sokağa çıkabilecek olmasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Nazime Engin ile bir süre sohbet eden ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali Ali Çelik, engellilere erişilebilir yaşam sunmanın öncelikli görevleri olduğunu belirtti.

 -Sevgi, saygı ve anlayış içinde hareket etmeliyiz
  Engelli bireylerin yaşam kalitesinin artırılması doğrultusunda herkesin sevgi, saygı ve anlayış içinde hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Vali Çelik, Hakkâri Belediyesinin de Nazime Engin’in dışa açılan engellerini kısa sürede ortadan kaldırdığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Çelik’e, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek eşlik etti. Hakkarihabertv.com

f6fpqboxcaavvrz.jpgf6fpzrxxkaa4mn8.jpg
 

Son Dakika

Leave a Comment