Hakkari belediyesi öğrencileri sevindirdi

Biçer mahallesinde gelip Tekser semtinde okulla gelen öğrencilerin kısa mesafeli yol olarak kullandıkları patika yol için Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik’e taleplerini ileten vatandaşların ilgililere talimat verip hemen belediye ekipleri harekete geçti. 

Öğrencilerin daha sağlıklı ulaşımlarını sağlaması amacıyla patika yolun alt kısmında araç yolu yapılarak, yokuş kısmına ise oluk taşları ile merdiven yapıldı.

Öğrenci velileri belediye yetkililerine bu örnek davranıştan dolayı teşekkür ettiler. Veliler,” Mahallemizde araç yolu mevcuttur. Ancak patika yol okula daha yakın mesafede bulunduğu için öğrencilerin birçok kısmı patika yolu tercih ediyor. Sonbahar kış aylarında kullandıkları Patika yol çamur ve inmesi çok zor olduğu gibi dik yokuşlu olması tehlike saçıyordu. Bunun üzerine belediye hemen harekete geçerek merdiven yaptı. Bu güzel hizmetten dolayı Vali Ali Çelik’e minnettarız şeklinde konuştular.

Belediye yetkilileri ise bazı çok dik olan yollarımızda yaya vatandaşlarımızın daha rahat ulaşımlarını sağlayabilmeleri için merdiven yapıyoruz. Merdiven yapımı gerçekleştirdiğimiz sokaklarımızdan birisi de Tekser semti olduğunu ifade ettiler.  Haber: Feyzullah Taş

okul-yolu-3.JPGokul-yolu-1.JPG
 

Son Dakika

Leave a Comment