Vali Çelik’ten “itfaiye Haftası” mesajı

Vali Ali Çelik, Cumhuriyet döneminde yangın söndürme faaliyetleri 25 Eylül 1923 tarihinde belediyelere verilmiştir. Bu nedenledir ki Eylül ayının son haftası “İtfaiye Haftası” olarak kutlanmaktadır dedi.

Çelik mesajının devamında,” Bugün ki koşullarda itfaiye teşkilatımız modern teçhizat ve personeli ile sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlere de müdahale noktasında halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

Bu kutsal mesleği bilgi, tecrübe, cesaret ve özveri ile icra eden itfaiyecilerimiz son dönemde ülkemizin farklı noktalarında yaşanan deprem, yangın ve sel felaketlerinde de üstüne düşen görevi en iyi şekilde yaparak üstün gayretler göstermişlerdir.

İtfaiyecilik Haftası aynı zamanda yangın ve doğal afetler hakkındaki bilincimizi arttırma hususunda önemli bir fırsattır. Bu hafta boyunca yangın ve doğal afetler ile ilgili aldığımız önlemlerimizi gözden geçirerek, ailemizin ve toplumumuzun güvenliğini sağlama noktasında üzerimize düşen sorumlulukları hatırlayarak eksikliklerimizi gidermeye çalışmamız gerekmektedir.

Bilgi, tecrübe, cesaret ve özveri ile çalışan, tehlikeye düşen her canlının yardımına yetişen, kıymetli İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiye Haftasını kutluyor; bu kutsal görevi yerine getirirken hayatını kaybeden itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet, görevi başında olan itfaiyecilerimize sağlık ve başarılar diliyorum” dedi.

Son Dakika

Leave a Comment