Vali Ali Çelik “Vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz”

Valilik konferans salonunda düzenlenen Zarar Tespit Komisyonu değerlendirme toplantısına Vali Yardımcısı Furkan Berber, Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, Zarar Tespit Komisyon Görevlisi Orhan Özatak katıldı.

Vali Ali Çelik, Öncelikli hedefimiz, bekleyen başvuruların hızla çözüme kavuşması ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin mümkün olan en kısa sürede giderilmesidir” dedi.

– “Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini mümkün olan en kısa sürede gidermeliyiz”
  Zarar Tespit Komisyonunun çalışmalarının hızlandırılması için mülkiyet ve kadastral çalışmalara odaklanılması gerektiğini belirten Vali Çelik, “Öncelikli hedefimiz bekleyen başvuruların hızla çözüme kavuşması ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin mümkün olan en kısa sürede giderilmesidir.

Bu doğrultuda sorun alanlarını çözme adına özellikle mülkiyet konusuna odaklanmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum. Kadastral çalışmalara ağırlık vererek sürecin hızlanmasını sağlayabilir ve başvuruların mümkün olan en kısa süre içerisinde sonuçlandırılmasına yardımcı olabiliriz” diye konuştu.

– “Süreci hızlandırmak için gereken adımları atmaktan kaçınmamalıyız”
  Komisyon çalışmalarında gösterilen gayretin artırılması gerektiğinin de ifade eden Vali Çelik, “Mağduriyetleri gidermek için ciddi bir çaba içinde olmalıyız ve süreci hızlandırmak için gereken adımları atmaktan kaçınmamalıyız. Vatandaşlarımızın haklarını korumak ve onların mağduriyetlerini gidermek için yaptığımız çalışmaların önemli olduğunu unutmamalıyız” dedi. Hakkarihabertv.com

 

Son Dakika

Leave a Comment