Vali Çelik, “Hakkari hizmetin en iyisine layık”

Vali Çelik, program sunucusu Hakan Taş’ın Hakkâri hakkındaki tüm sorularına içtenlikle yanıt verirken sağlık, eğitim, ulaştırma, spor ve diğer alanlarda yapılması planlanan projeler hakkında da bilgilendirdi.

“Hakkari için günü 25 saat, haftayı 8 gün olarak kabul edeceğiz ve bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

Dinleyicilere ve Hakkari halkına teşekkür eden Vali Çelik, “Bizi dinleyen tüm hemşehrilerimize, kardeşlerimize, büyüklerimize ve küçüklerimize selam ediyorum. İnşallah onlar için ne güzellik varsa biz onun taraftarı ve çaba gösteren kişileri oluruz.

Hakkâri için günü 25 saat, haftayı 8 gün olarak kabul edeceğiz ve bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ancak şunun altını özellikle çizmek istiyorum: Bireyler bir kişidir, şehirler ise binlerce, milyonlarca kişiden oluşur. Hakkâri’mizde bir kişinin yapabilecekleri sınırlıdır ancak 270 bin kişinin yapabileceği şey çok büyüktür.

Her şey Hakkâri için, derdimiz Hakkâri için, emeğimiz ve cabamız Hakkâri için, daha iyi ve daha güzel bir şehir için” diye konuştu.

“Hakkâri Benim Sevdam”

Radyo programına katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Çelik, dinleyicilere Gazeteci-Yazar Hakan Taş’ın “Hakkâri Benim Sevdam” adlı şiiriyle veda etti.

Şiirden alıntılar yapan Vali Çelik, şu misraları okudu:

Tarihime ışık olur Meydan Medresesi Mutluluk gözyaşıdır Kaval Şelalesi Kayme Sarayı, Hisar Kalesi, Nehri Şemdinli Hakkâri benim sevdam..

radyo-002.jpg1.jpeg

Son Dakika

Leave a Comment