Hak-İş Hizmet-iş’ten algı operasyonuna tepki

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ  Şırnak Şube Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, geçtiğimiz gün ‘İşçiler başka sendikaya geçince imzalanan protokol iptal edildi’ başlığıyla bazı internet haber sitelerinde yayınlanan haber, üyelerimize ve çalışmalarımıza yönelik yürütülen yeni bir algı operasyonudur denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Gazetecilik etik ilkelerini hiçe sayılarak yapılan haberde ifade edildiği gibi Sendikamız ile Çukurca Belediyesi arasında yapılan veya geri çekilen bir ek protokol bulunmamaktadır. Sendikamız Çukurca Belediyesi’nde yetkili sendika konumunda değildir.

Bu vahim haber; Şubemizin yetki mücadelesi verdiği Hakkari Belediyesi HAK-BEL’de çalışan üyelerimizi yanlış yönlendirme ve yıllardır ideolojik düşüncelerin batağında bulunan bir takım sendikalara emekçileri yine mahkum etme çalışmalarına hizmet etmektedir.

Sahada gece gündüz demeden çalışan emekçileri bu ve benzeri savsata haberlerle aldatmaya çalışanlara sahada dayanışmamızla cevap vereceğiz. Gür bir sesle tekrar uyarıyoruz; algı operasyonlarına karşı dimdik ayaktayız!

Hodri Meydan!

2019 yılından beri görmediği tehdit, atılmayan iftira kalmayan ancak tüm engelleme çalışmalarına rağmen bölgemizdeki en etkili sendika şubelerinden biri olan şubemiz, emekçilerimizin teveccühleriyle bu oyunun üstesinden gelecektir.

Unutulmamalıdır ki; ‘Yalanlar dört nala gider. Gerçekler ise adım adım yürür, fakat gene de vaktinde yetişir’

Ülkemizin zor bir ekonomik dönemden geçtiği şu günlerde, emekçileri ideolojik düşünlerin saplantısından kurtulamamış sendikalara mahkum etmek isteyen sözde sendikacılara ve yandaşları bu yanlış yoldan geri adım atmalıdır.

Sendikaların derdi emekçilerin hakları ve hukuklarını korumak olmalıdır, kendi çıkarlarını düşünmek değil!

Kamuoyuna Saygıyla”.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ

Şırnak Şube Başkanlığı

sans-titre-1-046.jpg

Son Dakika

Leave a Comment