Çukurca Hafızlık Kursuna Kavuşuyor.

Bünyesinde 50 yatak kapasiteli hafızlık, ihtiyaç odaklı ve 4-6 yaş gurubu Kur’an Kurslarını barındıracak inşaatın finansmanı hayırsever iş insanı Hacı Mehmet Utlu tarafından sağlanmaktadır.

Kaba inşaatı bitme aşamasına gelen kurs binasında incelemelerde bulunan Hakkari İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu inşaat çalışanlarından çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Müftüsü Fakirullahoğlu ; “İl merkezi ile diğer ilçelerimizde olduğu gibi Çukurca ilçemizde de hafızlık Kur’an Kursunun açılacak olması ilçenin manevi iklime büyük katkı sağlayacaktır. Burada dinini bilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlak sahibi gençlerin yetişecek olması bizleri ayrıca sevindirmektedir.

Hafızlık yapmak isteyen gençlerimiz uzak diyarlara gitmeden kendi memleketinde bu imkana sahip olacaktır. Kursun yapımını üstlenen hayırsever iş adamı ile inşaat çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.

İlçe Müftüsü Mahmut Durmuş da; “Bilindiği gibi Çukurca ilçesi ülkemizin en ücra köşesinde Irak ülkesine sıfır noktada bulunan küçük bir ilçedir. Bu güne kadar ilçede Kur’an Kursu olarak kullanılan müstakil bir bina bulunmamakta idi. Hayırsever iş insanı Hacı Mehmet Utlu’nun ilçemizde kurs binası yapmaya karar vermesi bizleri ve ilçe halkını ziyadesiyle memnun etti.

Bina hafızlık yapacak kişiler için 50 yatak kapasiteli olacaktır. İçerisinde hafızlık kursunun yanında ihtiyaç odaklı ve 4 – 6 gurubu Kur’an kurslarını da barındıracaktır. Tamamlanması ile birlikte ilçe sakinleri kendi memleketlerinde hafızlık yapma imkanına kavuşacaklardır. Bu büyük hizmetlerinden dolayı iş adamına ve emeği geçen herkese muvaffakiyetler dilerim.” ifadelerinde bulundu. Hakkarihabertv.com

fb280a4d-6259-4602-bd8a-404144111d8e-750x422.jpg

Son Dakika

Leave a Comment