Genel Başkan Er’den “İsrail’e tepki”

Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Er, Siyonist katil İsrail savaş kurallarını çiğneyerek çekinmeden her türlü ihlali geçmişte olduğu gibi bu günde yapmıştır dedi.

Genel Başkan Er,” Gazzede bulunan içinde binlerce yaralının tedavi gördüğü tüm hastaneleri savaş uçaklarıyla bombalayarak Yüzlerce müslüman kardeşlerimizin şehit olmasına ön ayak olmuşlardır. Tüm müslümanların derhal harekete geçmesi artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Kardeşlerimiz için savaşmaya hep beraber hazırız. 

İnsanlıktan nasibini almamış arakasındaki güce güvenerek kanunsuzca Filistin topraklarını işgal eden terör devleti İsrail Orta doğuda sürekli huzursuzluğun Anarşinin fitilini ateşleyip Filistinli kardeşlerimizi yerlerinden yurtlarından etmeye çalışmıştır. 
Siyonist katil Barbar İsrail devletini şiddetle nefretle hep beraber kınamalıyız. 

Hani o haktan hukuktan demokrasiden dem tutan o birleşmiş milletlerini kendi emellerine göre yönlendiren o ülkeler,  İsrailin hukuksuz işgaline ve Filistinli kardeşlerimize karşı yapılan soykırıma  suskun kalarak yapılan soykırıma ortak olmuşlardır. Harekete geçmedikleri için birleşmiş milletler konseyini de kınıyorum. 
 
İsrail şunu çok iyi bilmeli ki, Kudüs İsrail’e ait değildir ve asla da olmayacaktır. Peygamberlerimizin diyarı, Müslümanlarında Birinci kıblesi olan Mescidi Aksa’nın da içinde bulunduğu ve Filistinlilerin Başkenti olan Kudüs’ün üzerinde oynanan oyunları şiddetle nefretle kınıyor ve bu akıl yoksunu İsrailin yaptığı işgali ve  katliamlarından vazgeçmemesi halinde onlar için ağır sonuçları olacağını Müslümanların son damlasına kadar bu işgale asla izin vermeyeceklerini unutmamaları gerektiğini açık açık beyan ediyoruz.

Filistin halkı ve Kudüs asla sahipsiz değildir. Kudüs’ün tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu, bütün dünyanın bilmesi gerektiğini vurgulayarak, Kudüs bizlere Yüce Peygamberimizin emanetidir.

Bu emaneti Dünyadaki tüm Müslümanların tek ses halinde sahip çıkması ve İsrail’e karşı en sert tepkiyi göstermeleri gereken asli bir görevimizdir.

Dünyada İslam birliğinden ve İslami değerlerinden sürekli uzak duran Bazı Körfez ülkelerinin İsrail’in yaptıklarını görmezden gelen tutumlarını ve İsrail’e hiçbir tepki göstermedikleri için de yazıklar olsun diyor, onları da şiddetle nefretle kınıyoruz. Ve Tüm İslam alemine buradan sesleniyoruz.
Ey islam dünyası, Ey Müslümanlar, Ey petrol kralları, Ey saray hanedanları
Filistinde yıllardır süren bir işgal var. Bu suskunluk niye soruyoruz sizlere,
Hani mescidi aksa, Müslümanların Birinci kıblesiydi…
Hani Peygamberlerin diyarıydı Kudüs…

Susanlara, Vicdanınız hiç mi sızlamıyor. Kardeşleriniz Gazze’de Kudüste mescidi aksa da, yıllardır Siyonist Katil İsrail tarafından şehit ediliyor….

Yerlerinden yurtlarından ediliyor. Ne zaman sahip çıkacaksın Birinci kıblenize,
Nasıl cevap vereceksin yüce Allah’a, Müslümanlar bu kadar zayıf kalırmıydı.
Yapmayın ey Müslümanlar. Hani bizler bir buçuk milyar Müslüman idik.
Hani bizim gücümüz kudretimiz vardı. Kardeşlerimiz Gazze’de Kudüste soykırıma uğruyor savunmasız çocukların kadınların ağıtları, Dünyayı sarıyor. Ve bizler suskun ve sessiziz.
Ve diyoruz ki Kudüs kurtulmadan, kan ve gözyaşının Müslümanların üzerinde dinmesi asla mümkün olmayacaktır.
Filistinde yaşayan kardeşlerimiz için şehit olmaya hazırız.”

Son Dakika

Leave a Comment