Hakkari’de Filistin için gıyabi cenaze namazı kılındı

 İsrail’in Filistin’de yaptığı saldırılar sonucu hayatını kaybedenler için Hakkari Ulu Camide öğle namazı öncesi sala okundu ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılındı.

Hakkari İl Müftüsü  İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu tarafından Ulu camide gıyabi cenaze namazı kıldırdı. Müftü Fakirullahoğlu, bugün burada ve tüm Türkiye’de Filistin dostlarıyla birlikte İsrail’in hukuksuz uygulamalarına ve saldırılarına karşı çıkıyoruz. Allah oradaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun dedi.

Cami çıkışında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına AK Parti Hakkari İl Başkanı Av. Zeydin Kaya ve parti yönetimi, Ak Parti eski İl Başkanı Nurettin Fırat, Aşiret lideri Necman Adıyaman, Hakkari Hak ve Dayanışma (HAK-DA) Platformu Sözcüsü Nihat Gür,  Kızılay Başkan Recep Bozkurt, İHH Başkanı Orhan Temel, STK temsilcileri katıldı.

 Burada basın açıklamasını okuyan, İHH Başkanı Orhan Temel, Şimdi Filistin için birlik zamanı dedi. Temel, ”Yıllardır işgal güçlerinin saldırıları sonucu binlerce Filistinli şehit edildi. Çok sayıda Filistinli yaralandı ve sakat bırakıldı. Binlerce Filistinlinin evleri ve arazileri hukuksuz bir şekilde işgal edildi.

  Gazze’nin etrafına örülen utanç duvarları ile son yüzyılın en büyük açık hava hapishanesi inşa edildi. İsrail’in hukuksuz ablukası ve işgali nedeniyle yıllarca Filistinliler kendi topraklarında esir olarak hayat mücadelesi veriyorlar. İsrail bölgede bulunan bütün ülkelerle siyasi ve ekonomik bir yakınlaşma kurarak kendine bir koruma kalkanı oluşturmaya çalıştı.

Aynı zamanda Cenin’de, Shuafat kamplarında, Nablus’ta ve Gazze’de çok sayıda katliam gerçekleştirdi. Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün ve Filistin’in özgürlüğü, siyonist zulmün ve işgalin sona ermesi için, yapılan tüm eylemleri desteklemek hepimizin görevidir. Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz” dedi. Haber: Feyzullah Taaş/Hakkarihabertv.com

hakkari-israil-protestosu-5.JPGhakkari-israil-protestosu-4.JPGhakkari-israil-protestosu-1.JPGhakkari-israil-protestosu-3.JPG
 

Son Dakika

Leave a Comment