İsrail Filistin’de hastane vurdu: 500 ölü!

İsrail’in 500 kişinin ölümüne neden olan hastane saldırısı sonrası Türkiye harekete geçti.

Sağlık Bakanlığı, bölgeye gemi hastane göndermek veya Gazze’de ya da Refah Sınır Kapısına yakın noktalarda Sahra Hastaneleri kurmak için harekete geçerken, Bakan Koca uluslararası sağlık örgütleri ile görüşmelerin de devam ettiğini açıkladı.

İsrail ordusu Gazze’deki savaş suçlarına bir yenisini daha ekledi. Abluka altındaki kentte bulunan sayılı hastanelerden biri olan Ehli Baptist Hastanesi, İsrail savaş uçaklarının hedefi olurken, saldırıda en az 500 kişi hayatını kaybetti. Katliam sonrası harekete geçen Sağlık Bakanlığı, bölgeye gemi hastane göndermek veya sahra hastaneleri kurmak için harekete geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 500’den fazla kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırısının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca şu ifadeleri kullandı; “Gazze’de Al-Ahli Arab Hastanesine yapılan insanlık dışı saldırının ardından Dünya Sağlık Örgütü’nün en üst yöneticileri dâhil olmak üzere birçok uluslararası muhatabımla telefon diplomasisi gerçekleştirdim.

İnsan sağlığına hizmet eden kurumların hangi şartlarda, hangi gerekçe ile olursa olsun saldırıya maruz kalmasının kabul edilemeyeceği düşüncesi, yaptığım görüşmelerde temel nokta oldu. Bu saldırıya tepkisiz kalmamız asla mümkün değildir.

Son Dakika

Leave a Comment