Mavigözler semti kanalizasyon hattına kavuştu

Vali Ali Çelik’in talimatları ile Hakkari’de ilk defa Gazi Mahallesi Atışlar ve Yeni Mahallede ise Akan semtleri yeni yol yapılmıştı. Biçer Mavigözler semtinde de 12 hane için ilk defa yeni kanalizasyon hattı çekildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Tunç, Vali ve Belediye Başkanı Ali Çelik’in talimatları ile Biçer Mahallesi Mavigöz semtinde bulunan 12 haneyi kanalizasyon hattına kavuşturduklarını söyledi.

 Başkan Tunç,” Mavigözler semtinde 12 hanenin kanalizasyon hattı bulunmuyordu. Kanalizasyon şefliğine bağlı ekiplerce yapılan çalışma neticesinde 150 metrelik hat döşenip Logar bağlantısı yapıldı.  Sayın valimizin talimatlarıyla başlatılan kanalizasyon hatları olmayan vatandaşların sorunlarını gidermek üzere kent genelinde çalışmalar devam ediyor.

Mavigözler semti sakinleri de yıllarca olmayan kanalizasyon hattı, lağımların dışarıya aktığını ve büyük bir sıkıntı yaşadıklarını belirterek, semtlerine yeni kanalizasyon hattı döşemesi sağlayan Vali Ali Çelik ve belediye ekiplerine teşekkür ettiler. Haber: Feyzullah Taş2-951.jpgyeni-microsoft-powerpoint-sunusu-064.jpg

 

Son Dakika

Leave a Comment