Mühendis Arslan’dan muhtarlar günü mesajı

Ülke genelinde  köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması hususunda birinci derecede sorumluluk bilinciyle 24 saat görevi başında bulunan muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi amacı ile, ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü ilan etmiştir.

Muhtarlarımız, bulunduğu köy ve mahallelerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

 Muhtarlarımıza gereken önem ve değeri vererek, merkezi idare ile koordinasyonu, ülkemizin ve şehrimizin her önemli meselesinde söz sahibi olmaları noktasında birçok adım atan Cumhurbaşkanımız ve Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımızın sorunlarını, talep ve isteklerini dinleyebilmek adına onlarla belirli periyotlarla bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin kapılarını onlara sonuna kadar açmıştır.

7/24 her daim Muhtarlarımızın yanında olduğumuzu özelikle belirtmek istiyorum; bu anlamda hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, başta ilimiz Merkez, ilçe ve köy mahalle Muhtarlarımız başta olmak üzere İlimiz, Bölgemiz ve Ülke genelindeki tüm Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, hayırlara vesile daha nice başarılı görevler diliyorum.

İnş. Müh. Şaban ARSLAN

saban-arslan-muhendis.jpg

Son Dakika

Leave a Comment