Vali Yardımcısı Berber Şemdinli’ye çıkarma yaptı

Vali Yardımcısı Furkan Berber ve Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya Şemdinli ilçesinde ziyaretlerde ilk olarak Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateşi makamında bir araya geldiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Ali Ekber Ateş, ”Devletimizin sağladığı imkânları, ilçemizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, refah koşullarını iyileştirmesi, sosyal devlet olma yolunda hızlı mesafelerin kat edilmesi ve ihtiyaç sahiplerine sağlanan sosyal desteklerin zamanında etkin ve verimli bir şekilde ulaştırılması noktasında çalıştıklarını” söyledi.  İlçesine ziyaretleri için Vali Yardımcı Furkan Berber ve Müdür Kaya’ya teşekkür etti.

1-899.jpg

Vali Yardımcısı Berber, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü çalışma programı çerçevesinde kamusal hizmetlerin daha etkin ve verimli yürütülebilmesi, vatandaş odaklı hizmet sunulması ve kurumunun yürüttükleri çalışmaları yerinde görmek, inceleme ve değerlendirme imkânı bulacağını, bunun içinde mağdur olan aileleri köylerinde ziyaret etti. Berber ve beraberindekiler Şehit ailesini, Engelli Evde Bakım ve SED hizmetinde faydalanan çocukları da evlerinde ziyaret ettiler.

Vali Yardımcısı Berber, Kaymakam Ateş ve Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, daha sonra Tekeli Köyü Oğlaklı mezrasında mağdur aileyi ziyaret ettiler. Vali Yardımcısı Berber burada “Dava duruşmasına Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Hukuk birimi davaya müdahil olduğunu, aileye yönelik psikososyal destek hizmetleri çerçevesinde meslek elemanlarımızca görüşmelerin yapıldığı ve yapılmaya devam edeceğini söyleyerek; sonuna kadar ailemizin yanında yer alamaya devam edeceğiz” söyledi.

2-952.jpg

25.07.2022 tarihinde Şehit olan Güvenlik Korucusu Şehit Veysi Sebik’in ailesini ziyaret edehnBerber, İlçe Kaymakamı Ali Ekber Ateş ve beraberindekiler bir süre aile bireyleriyle sohbet edip sıkıntılarını dinlediler. Vali Yardımcısı Berber “Vatan yolunda can verenlerin milletimizin gönlünde ayrı bir yeri var. Vatan uğruna şehit veya gazi olmuş kardeşlerimizin aileleri bize emanettir. Şehit aileleri ve gazilerimizi ziyaret ederek onlarla yakından ilgilenmek en öncelikli görevlerimizden biridir. Bunun için sıkıntılarınızda bizler her zaman yanınızda olacağız. Kapılarımız sizlere her zaman açık olacaktır” dedi.

3-738.jpg

Vali Yardımcısı Berber, Kaymakam Ateş ve İl Müdürü kaya Evde Bakım Hizmetinden faydalanan 91 yaşındaki Reşit Geylan ve Sosyal Ekonomik Destekten yaralanan çocuklarının üniversite ve değişik okul kademlerinde okuyan 8 kız çocuğu olan Lalihan Can’ı evlerine ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinlediler.

3-738.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya ziyaret edilen bütün ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik’in selamlarını ilettiler. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren mağdur aile, şehit ailesi ve diğer aile sakinleri evlerine konuk olan Vali Yardımcısı Furkan Berber, Kaymakam Ali Ekber Ateş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya ve beraberindekilere teşekkür ettiler. Ziyarete Sosyal Hizmet Merkezi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürleri ve meslek elemanları da eşlik ettiler. Hakkarihabertv.com

4-392.jpg5-238.jpg

 

Son Dakika

Leave a Comment