İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
Başkan Aşkan “99. Yılı Kutlu Olsun”
Başkan Aşkan “99. Yılı Kutlu Olsun”
Diyanet-Sen Hakkari İl Başkanı, Yasin Aşkan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın  ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden,  iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Cumhuriyetimizin en köklü kurumlarından birisi...
3 Mart 2023 15:10
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

Diyanet-Sen Hakkari İl Başkanı, Yasin Aşkan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın  ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden,  iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Cumhuriyetimizin en köklü kurumlarından birisi olduğunu hatırlatarak “Bu güzide devlet kurumumuzun 99. Kuruluş yıl dönümü Ülkemize Milletimize hayırlı olsun dedi.

Aşkan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluşunun 99. Yıl dönümü münasebeti ile yaptığı açıklamada Cumhuriyetimizin en köklü kurumlarından birisi olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın  bu gün yerine getirdiği hizmetler bakımından ülke insanımıza ve dünya Müslümanlarına karşı çok önemli bir görevi ifa ettiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 99 yıldır ülke insanımıza ve ümmet coğrafyasına  din hizmeti sunduğunu belirten Aşkan, Dine ait işlerin yürütülmesi için kurumsal bir hüviyete her zaman ihtiyaç vardır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumun dinî, ahlaki ve manevi değerlerini sürekli canlı tutmak amacıyla İslâm dininin temel kaynaklarına  dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, İbadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmek amacıyla kurulmuş ve bu güne kadar takdire şayan çalışmaları ile ülkemizin en güzide kurumlarından birisi olmuştur.

Ülkemizin yanı sıra yurt dışındaki vatandaşlarımızın kendi öz kimliklerine bağlı kalmalarına ve yaşadıkları toplumla uyum içinde olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği eğitim programları, seminer ve panellerle din hizmetinin sınırlarını genişleten Diyanet İşleri Başkanlığımız güzide bir devlet kurumumuzdur” ifadelerine yer verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza Yapılan Maksatlı Saldırılara Asla İzin Vermeyiz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın varlığından  rahatsız olan bir kesimin sürekli olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na, onun başkanına ve çalışanlarına karşı saldırı dilini kullandığını belirten Aşkan “Ülkemiz asrın felaketi olarak nitelendirilen büyük bir depremle sarsıldı.

Her zorlu süreçte olduğu gibi deprem sürecinde de din görevlileri yine arama kurtarmadan, yemek dağıtımına, yaralı gönülleri teskin etmeden, cenaze defin işlemlerine hep sahada yer aldı. Dönüşümlü olarak görevlendirmeler halen devam ediyor.

Bütün bunlar ortadayken hala bölgede devlet nerede? Diyanet nerede? İftiralarını atanlar bu defada 30 Ocak – 2 Şubat tarihlerinde düzenlenen 42. İl Müftüleri İstişare Toplantısı ile ilgili olarak, “Diyanet’ten seçim uyarısı: ‘İktidara destek verin’” başlığıyla yalan ve iftiralarını manşetlere taşıdılar.

Oysa ki toplantının hiç bir bölümünde böyle bir ifade yer almadığı gibi toplantıda siyasi içerikli bir konuşma yapılmasının söz konusu olmadığı Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan basın açıklaması ile kamuoyuna duyuruldu. İyi niyetten uzak maksatlı bir şekilde yapılan bu tür haberlere bu millet hiçbir zaman itibar etmedi, etmeyecek de…

Diyanet İşleri Başkanlığımız da Diyanet çalışanları da sahipsiz değildir. Birliğimizi ve dirliğimizi bozguna uğratmaya çalışanlara da izin vermeyeceğimizi dün nasıl ki kararlı bir şekilde dile getirdiysek, bugün yine aynı kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Gerek yurt içinde gerekse ümmet coğrafyasında güzel hizmetlere imza atan Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarını kutlayan Aşkan“Kurumumuzun ve kurum çalışanlarımızın daha iyi şartlarda çalışabilmesi ve en güzel hizmeti sunabilmesi için kurum ve sendika olarak el ele verip çalışmalarımıza devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Diyanet İşleri Başkanlığı kurum olarak halkımızla el ele, yürek yüreğe yaraları sarmaya devam edecektir” İfadelerine yer verdi. Hakkarihabertv.com

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.