İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
Başkan Özbek’ten Gazetecilere Doğaba ikramı!
Başkan Özbek’ten Gazetecilere Doğaba ikramı!
Ak Parti İl Başkanı Abdulmüttalip Özbek, geleneksel hale getirdiği basın ve halk buluşmalarını sürdürüyor. Önceki gün ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcilerini parti hizmet binasında ağırlayarak Meclis lokantasına...
8 Eylül 2022 06:11
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

Ak Parti İl Başkanı Abdulmüttalip Özbek, geleneksel hale getirdiği basın ve halk buluşmalarını sürdürüyor. Önceki gün ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcilerini parti hizmet binasında ağırlayarak Meclis lokantasına rakip olan parti yemekhanesinde lezzetli yerel yemeğimiz olan DOĞABA ısmarlayarak gündemi değerlendirdi. İşte o yemekli buluşmadan notlar;

HAKKARİ’YE ALTERNATİF YOL

“İlimizin alternatif bir yola elbette acil ihtiyacı vardır. Ankara temaslarımız kapsamında sayın bakanımızla istişare ettik. Akabinde Karayolları Genel Müdürümüz ile detaylı konuştuk. Araziye göre genişlik,  güzergah ve mevki çalışmaları sürüyor. Daha önceleri herkesi malumu 5 km. yapılmıştı. Kısa süre içerisinde alternatif yol konusu çözüme kavuşuyor. Bu sorun ile alakalı kamuoyu oluşturan HATSO ve bazı sivil toplum temsilcilerine de teşekkür ediyorum”…

DOĞALGAZ

“İlimiz merkezde doğalgaz yüzde 80’e ulaştı. Kilometreyi arttırarak dolan kotamızı aşmak için çalışmalar sürdürülüyor. İlimize yapılan en anlamlı ve güzel hizmetlerden biri de doğalgaz projesidir. Bazı vatandaşlarımız bize neden doğalgaz verilmiyor diyerek haklı bir sitem ile dert yanıyor. Sadece yüzde 20’lik bazı mahallelerimiz kaldı. Onlar da en kısa zamanda bu hizmete kavuşacaklardır.”

SINIR KAPILARIMIZ

“Gümrük Bakanımız sayın Mehmet MUŞ, yakında Hakkari’mize geliyorlar. Esendere sınır kapımız maden sevkiyatlarıyla yoğunluk yaşıyor. Derecik sınır kapımızın Kuzey Irak tarafındaki alt yapı çalışmaları bitme aşamasında. Çukurca sınır kapımıza Trilyonluk X-Ray cihazı alımı yapıldı ama devreye girmiş değil. Bu kapımızdan giriş çıkış yapanların sayısı binleri aştı. Sınır kapılarımız tam anlamıyla açılınca ilimiz ve bölgemizin ekonomi havası olumlu yönden değişecektir”..

VAN-HAKKARİ ARASI TÜNEL!

“Yıllardır yapımı devam eden Güzeldere tüneli ihalesi iptal edildi. Yüzde 50 kalan kısım için yeniden ihalesi yapıldı. 2023 yılında bitmesi bekleniyor. Ayrıca Van-Hakkari karayolunda duble yol çalışması da olacak. Tüm bu çalışmalar sonrasında Van-Hakkari yolu 3,5 saat yerine 2,5 saate inecektir.”

GENÇLİĞE VE SPORA DESTEK!

“Müsabakalara katılmak üzere ilimizi temsilen giden kulüp ve sporculara maddi yardımda bulunamazsak da yakıt, araç, konaklama gibi destekler sunuyoruz. Gençlere büyük önem vermekteyiz. Siyaset dahil her yerde onlar olmalı. Çünkü onlar geleceğimizin mimarlarıdırlar”…

ÖĞRENCİ YURDU!

“1790 kapasiteli lüks öğrenci yurdumuz bitme aşamasındadır. Yemekhane bölümünde biraz gecikme olacak, eski yemekhane şimdilik kullanılacak. Eylül ayı sonunda bitiyor ve öğrencilerimiz bir otel lüksünde olan yurtlarında huzur içinde barınacaklardır”..

DÜĞÜNLERİMİZ!

“Düğün şehri olduk. Hergün ilimizde düğün törenleri yapılıyor. Her düğün külfet ve zahmettir. Varlıklı ailelerin xelat almamaları incelik olur. Nitekim Zibek, Seyitoğlu aileleri bu konuda örnek bir davranış sergilediler. Elbette düğün yaparak masrafa giren ailelere destek sunmak güzeldir. Lakin hali vakti yerinde olan aileler xelat konusunda başlatılan akıma uymaları vatandaşı mutlu eder”..

MAKAM BİZİM DEĞİL HALKINDIR

“Bu makama gelip de ben başkan ve yardımcılarıyla görüşemedim diyebilen kimseyi bulamazsınız. Bize bu yetkiyi veren halktır, bu makam bizim değil halkındır. Halk iradesiyle her makama gelene de saygımız sonsuzdur. Bana gelen kimseye siyasi görüşü, aşireti ve rengiyle ayrım, gayrım yapmam. En ücra köşedeki vatandaşımızın bile ayağına kadar gittik ve gitmeye de devam edeceğiz”..

Bol sohbet ve ikram edilen çayların ardından üst katta meclis lokantasından daha ucuza mal edilen hatta kimseden tek kuruş almadan her öğle verilen lokantaya geçiyoruz. Bugünkü mönüde sevilen yemeğimiz DOĞABA var. Sohbet lezzetli olunca Doğaba yemeği de lezzetli oldu. Seçimlere hazır olduklarını, aynı başarının Hakkari ve Türkiye’de devam edeceğinin altını çizerek bizi tek tek öperek uğurluyor.

ak-parti-toplanti.jpg

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.