İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
Hakkari Sibar hotel 18 depremzedeyi ağırladı
Hakkari Sibar hotel 18 depremzedeyi ağırladı
Anadolu’daki 10 ilde yaklaşık 13.5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem, on binlerce kişiyi evsiz bıraktı. Bölgede hizmet veren yüzlerce otel, depremzedelere ücretsiz konaklama desteği verdiğini duyurdu.  Deprem...
12 Şubat 2023 09:42
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

Anadolu’daki 10 ilde yaklaşık 13.5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem, on binlerce kişiyi evsiz bıraktı. Bölgede hizmet veren yüzlerce otel, depremzedelere ücretsiz konaklama desteği verdiğini duyurdu.  Deprem bölgesinden Hakkari’ye gelen depremzedeler kentteki iki otel tarafında misafir edildi.

Gaziantep ve Adıyaman ilinden gelen 18 kişilik depremzede aile iş insanı Sinna Ümit ve Hotel Müdürü İsa Erkaya tarafından kapıda karşılandı.

 Hakkari Sibar Hoteli sahibi iş insanı Sinan Ümit, Meydana gelen deprem sonrası evleri yıkılan ve gidecek yeri olmayanlar için dayanışma mesajları paylaşıp, depremzedeleri misafir etmeye hazırız olduklarını ifade etmişti. Ümit,”Herhangi yardıma ihtiyaç varsa biz hazırız.

Bize düşen bir görev varsa biz de bütün imkanlarımızla milletimizin yanındayız. Ülkemizin en doğusundan en batısına kadar tehlikeli bir deprem kuşağında yaşadığı gerçeğini her sarsıntıyla bir kez daha hissediyoruz.

Deprem gerçeğini biz yıllardır yaşıyoruz bu süreçte çok canımız gitti Yine bize kendini acı bir şekilde hatırlattı gün birlik olma günü gün acımızı paylaşma günü biz Hakkari Sibar hotel olarak kapılarımızı sonuna kadar depremzedelere açacağız birçok vatandaşımızı misafir ettik etmeye de devam edeceğiz. Otelimiz ve pansiyonumuzun kapısı açıt. Günlük 110 kişiyi ücretsiz misafir etmeye hazırız” dedi.

Hotel Müdürü İsa Erkaya,”Şu an itibariyle Adıyaman’dan gelen misafirlerimiz var. 18 depremzedeyi otelde ağırladık. Telefonla arayıp gelecek olanlarda daha var. 

Geçici de olsa onlara sıcak bir yemek ve ortam sunabilirsek ne mutlu bizlere. Bundan sonra da gelen bütün depremzedelere maddi ve manevi anlamda desteklerimiz devam edecek. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın ” dedi. Haber: Feyzullah Taş

 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.