İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
Hakkari’de kadınlar matinesi düzenlendi
Hakkari’de kadınlar matinesi düzenlendi
Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Cafe wood de düzenlenen etkinliğe kadınlar çocukları ile birlikte yoğun ilgi gösterdi. Sanatçı  Ersin Baran ve ekibinin  sahne aldığı etkinlikte canlı müzik dinletisi, yarışmalar ve ikramlar...
10 Aralık 2022 12:09
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi
Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Cafe wood de düzenlenen etkinliğe kadınlar çocukları ile birlikte yoğun ilgi gösterdi. Sanatçı  Ersin Baran ve ekibinin  sahne aldığı etkinlikte canlı müzik dinletisi, yarışmalar ve ikramlar yapıldı. Hakkari’de iki yıldır faaliyet gösteren Katarsis Kültür Sanat ve Eğitim Derneği düzenlediği etkinliklerle Hakkarili kadınlara alternatif kültürel, sanatsal ve sosyal bir ortam sağlıyor.
Katarsis Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Doç. Dr. Firdevs Sağlam çıktığımız bu yolda Hakkarili yerli esnafların, işadamlarının ve Hakkarilerin yapılan etkinlik ve faaliyetlere ilgi ve desteklerinin arttığını yerelde olan bu desteğin Hakkari adına çok önemli olduğunu söyledi.
Hakkari’nin Türkiye’de bulunan bir çok ille eş değerde etkinliklerle buluşmasında Kamu kurumlarının yaptığı faaliyetlere ek olarak çalışmalar yaptıklarını ifade eden Sağlam” Toplumun farklı kesimlerinde ihtiyaç duyulan ya da eksik olduğu düşünülen faaliyetlerle Hakkari’de yaşayan insanları buluşturacaklarını ve kent genelinde kadın ve çocuklar üzerine çalışmalarımız olacak.
Etkinliğin gerçekleşmesinde Cafe Wood ve Youtuber Rampe’ye, Hakkari esnafının katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
Katarsis Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Gülçin Kaya ise, ikinci etkinliklerini düzenlediklerini belirterek,”Anne ve çocukların beraber eğleneceği bir ortam hazırladık. Anne ve çocukları beraber halay çekiyor das ederek eğleniyorlar” şeklinde konuştu.
Etkinliğe katılan kadınlar ise bu güzel ortamı hazırlayanlara teşekkür ederek, burada çocukları ile beraber doyasıya eğlendiklerini söylediler. Etkinlik yapılan ikramlarla sona erdi. Haber: Feyzullah Taş

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.