İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
Hakkari’deki ’10 Ekim’ anmasında gerginlik
Hakkari’deki ’10 Ekim’ anmasında gerginlik
10 Ekim Ankara Gar Katliamının 6. yıl dönümünde Hakkari’de düzenlenen etkinlikte gerginlik yaşandı. Bir gazetecinin gözaltına alındığı gerginlik sonrası katliamda hayatını kaybeden 104 kişi anıldı. Hakkari’de, DİSK, KESK, TMMOB, TTB...
10 Ekim 2021 16:26
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

10 Ekim Ankara Gar Katliamının 6. yıl dönümünde Hakkari’de düzenlenen etkinlikte gerginlik yaşandı. Bir gazetecinin gözaltına alındığı gerginlik sonrası katliamda hayatını kaybeden 104 kişi anıldı.

Hakkari’de, DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve 10 Ekim Barış Derneği 2015 yılında Ankara Gar’ı önünde meydana gelen ve 104 kişinin canına mal olan patlamanın 6. yıl dönümünde sendika binası önünde bir araya geldi.

Polis şefleri ile açıklama yapan grup yetkilileri arasında açıklamanın yapılacağı yer ile ilgili tartışma yaşandı. Kısa süreli gerginliğin ardından basın açıklaması yapıldı.

Açıklamaya, DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 10 Ekim Barış Derneği üyeleri ve görevden alınan Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman, HDP il eş Başkanı Hümeyra Armut ve parti yöneticileri katıldı.

1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan açıklamada katliamda hayatını kaybeden Hakkarili Muhammet Demir’in fotoğrafı açıldı.

Gurup adına hazırlanan açıklama KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen Hakkari İl Başkanı Murat Balıkesir tarafından okundu.

Balıkesir, 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından ülkede egemen olan şiddet iklimine karşı DİSK, KESK, TTB ve TMMOB öncülüğünde Ankara’da “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ düzenlenmek istendiğini, ancak bu mitingin kana bulandığını söyledi.

Katliamda 104 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Balıkesir, ‘10 Ekim 2015 sabahında yüreklerinde sevgi, gözlerinde gülümseme, dillerinde barış türküleri olan on binlerce kişi kardeşçe yan yana bulunuyordu. O karanlık dönemde hepimize umut veren bu coşkulu birliktelik saat 10’u 4 geçe birbiri ardına patlayan iki bomba ile kana bulandı. IŞİD üyesi iki canlı bomba tarafından gerçekleştirilen kanlı saldırı sonucunda 104 arkadaşımız hayatını yitirdi. 500’e yakın arkadaşımız yaralandı ve sakat kaldı. Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Arkadaşlarımıza olan hasretimiz, her geçen gün daha da büyüyor” dedi.

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.