İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
HDP binasına taş atmak isteyen kadını polis engelledi
HDP binasına taş atmak isteyen kadını polis engelledi
Kentte çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen aileler, 33’üncü haftada da Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları ile çocuklarının fotoğrafları ve üzerinde ‘Kürt Türk kardeştir HDP...
22 Eylül 2022 11:27
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

Kentte çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen aileler, 33’üncü haftada da Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları ile çocuklarının fotoğrafları ve üzerinde ‘Kürt Türk kardeştir HDP kalleştir” yazılı pankartla HDP İl Başkanlığı binasına kadar slogan atarak yürüdü. 

Parti binasındaki HDP’liler yüksek sesle müzik açıp eylemi engellemeye çalışırken, aileler eylemlerini sürdürmeye devam etti. Yaşlı bir kadın ise eline taş alarak HDP binasına yürüyüp atmak isterken kadın polisler tarafından son anda engellendi. 

Burada ortak basın açıklamasını okuyan Leyla Çiftçi, “Bizler burada yılmadan, yıkılmadan tüm Türkiye’ye sesleniyoruz. Gün birlik günüdür. Başta Hakkari halkı olmak üzere tüm halkımız artık uyansın. PKK kaybettiği zaman hiçbir annenin yüreği yanmayacak, kan ve ölümler son bulacaktır. Kürtlere yaşam hakkı vermeyen terör örgütüdür. Anneler kazanacak PKK, HDP kaybedecek” dedi.

Kardeşi dağa çıkartılan Özcan Çiftçi ise, “Burada Anayasa Mahkemesine sesleniyorum. Önü HDP arkası Kandil olan partileri kapatsınlar. Annelerin ciğeri yanmasın. Dağa geden çocukları perişan ediyorlar. Kandili de kapatsınlar. Benim kardeşimi 2014 yılı Ağustos ayında terör örgütü PKK’nin milisleri HDP’nin kardeşim Rojhat Çiftçi’yi bir köye götürerek el ve ayakların bağlamak suretiyle dağa çıkarttılar. Milisler yakalandı her birisi 4 müebbet hapis cezası yemiş” dedi.

Kardeşi ve amcasının oğlu dağa çıkartılan Recep Çiftçi’de, “2014 yılında kardeşim ve amcaoğlunu dağa çıkarttılar. HDP’nin kapatılmasını istiyorum” şeklinde konuştu. HDP binasına taş atarken polis tarafından son anda engellenen yaylı kadın ise, dağa çıkartılan kızının geri getirilmesini istedi.  Ailelerin eylemi olaysız bir şekilde sona erdi. Hakkarihabertv.com

01-050.JPG02-045.JPG03-041.JPG05-017.JPG
 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.