İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
İZMİR’DE HAKKARİ DAYANIŞMASI!
İZMİR’DE HAKKARİ DAYANIŞMASI!
Farklı sebeplerle Türkiye’nin her tarafına göç eden Hakkârililer var. Buna rağmen ne yazık ki sadece beş ilde resmi derneklerimiz mevcuttur. Son iki yıldır koronavirüs salgını dolayısıyla hepimiz çok kötü bir...
10 Ekim 2021 16:38
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

Farklı sebeplerle Türkiye’nin her tarafına göç eden Hakkârililer var. Buna rağmen ne yazık ki sadece beş ilde resmi derneklerimiz mevcuttur.

Son iki yıldır koronavirüs salgını dolayısıyla hepimiz çok kötü bir süreçten geçtik. İzmir Hakkarililer Derneği  ertelenen geleneksel piknik şöleni düzenledi.

Herkese açık davet yapıldı.  Gölet yanı Buca, Hakkarili Behçet Taş’a ait Moonlight düğün salonu bahçesinde harika bir program düzenlendi.

Başkan Lezgin Ünal ve eşi Pazar sabahı erkenden alana gelerek konukları ağırladılar. Yüzlerce Hakkarili yatağından çıkarak kahvaltısını bile buluşma noktasında yaptılar.  

Çevre illerden gelenler de vardı. Şarkılar söylendi, halaylar çekildi, ziyafetler çekildi, memleket sohbetleriyle demlenen kaçak çaylar içildi. Sizin anlayacağınız, 2 Ekim Pazar günü İzmir’de günlerden Hakkari’ydi. Uzun süredir birbirlerini göremeyenler kucaklaşarak hasret giderdiler.

Dernek Başkanı Lezgin Ünal, sahneye çıkarak şölene iştirak edenlere Kürtçe ve Türkçe seslendi. Ünal: “Allah dirliğimizi, birliğimizi bozmasın. Hakkari bir sevdadır. Acı ve tatlı günlerimizde her zaman birlikteyiz. Gittiğimiz her yere dürüstlüğümüzü, efendiliğimizi çevremize yansıtıyoruz.

Herkes komşuluğumuzdan, dostluğumuzdan memnundur. Önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı, daha eğlenceli programlar yapacağız. İştirak eden, telefonda arayarak tebrik eden ve katkı sunan tüm hemşerilerimize yönetim kurulu adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Piknik şöleninde misafir olarak yer alan ve konuşan Mardin Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cemiloğlu da; “Türkiye Hakkari’siz, Hakkari Türkiye ’siz olmaz. Bizler dayanışmayı, sevgi ve saygıyı hep Hakkarililerden gördük. Gelenek ve göreneklerinize bağlı, yardımsever ve misafir sever insanlarsınız.

Sizler hiçbir zaman siyaseti dernek işlerine karıştırmadınız. Kimselere zararınız dokunmamıştır. İzmir’deki Hakkarililer Derneği inanın mevcut on derneğe bedeldir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Tüm gün şenlik devam etti. Başkan Lezgin Ünal, eski başkan Behçet Taş ve yönetim kurulu üyesi İdris Demir kendi elleriyle şölene katılanlara hizmet ettiler.

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.