İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
Soğuk havada çocuklara sıcak pizza ikramı
Soğuk havada çocuklara sıcak pizza ikramı
Yüksekova’daki bir pizza firmasıyla Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği görevlileri, şehir merkezinden uzak yaşayan çocukların ulaşamadığı tatları tatmasına ön ayak olmaya ve çocukların gönüllerine dokunmaya devam ediyor....
22 Aralık 2022 07:06
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

Yüksekova’daki bir pizza firmasıyla Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği görevlileri, şehir merkezinden uzak yaşayan çocukların ulaşamadığı tatları tatmasına ön ayak olmaya ve çocukların gönüllerine dokunmaya devam ediyor.

Pizza şirketi ile dernek üyelerinin Sarıtaş köyünün meydanında kurdukları stantta soğuk havaya aldırış etmeden 150 çocuğa sıcak pizza dağıttı.

Pizza firmasının şube yetkilisi Tuncay Tekirdağ, Yüksekova Ekolojik Kültürel ve Dağcılık Spor Derneği ile birlikte gerçekleştirmek istedikleri ortak projenin birinci adımı olan bu etkinliği hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu projenin asıl amacı, şehir merkezine uzak olan köylerimizdeki öğrencilerimize ulaşmak ve bizim için değerli olduklarını hissettirmektir.

Biz böyle etkinliklerle çocukların sevindiğini görmek, aslında bizleri dünyanın en mutlu insanı yapıyor diyebiliriz. Çocukların yüreklerine dokunmak ve her şey çocuklar için başlattığımız proje ile sınırda bulunan yemek kültürü içerisinde pizzanın ne olduğunu bilmeyen çocuklara ulaşmak ve yüreklerine dokumaya çalışıyoruz. Farkındalıkla böyle güzel projeler üreteceğiz. Projemize destek vermek isteyen hayırsever ve gönüllü arkadaşları da bekliyoruz. Şimdiden herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Suat Öztekin ise bu hafta yürüyüş ve tırmanış dışında farklı bir etkinlik yapmak istediklerini belirterek, “Bugün de Van, Hakkari ve Yüksekova arasından kalan Sarıtaş köyümüze gelerek çocuklara sürpriz yaptık.

Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemelere bir katkıda bulunmak istedik. Bu etkinlikte katkıları bulunan dernek üyelerimiz ve pizza firmasının şube yetkilisi Tuncay Tekirdağ’a şükranlarımı sunuyorum. Bu tür projelerimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Yaptıkları örnek davranıştan dolayı emeği geçenlere teşekkür eden köy sakini Melik Bilici de, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Biz her yere uzak düşüyoruz. İster istemez çocuklarımız da bazı şeylerden uzak kalıyor. Bugün arkadaşlar Yüksekova’dan gelip çocuklarımıza sürpriz gerçekleştirdiler. Soğuk havaya rağmen çocuklarımıza sıcak pizza ikram edildi. Bu güzel etkinlik için hepsine tek tek teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.İHA

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.