İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Cukurca Objektij Gazetesi

Cukurca Objektij Gazetesi
 • Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez bacağa kavuşacak
  Görüntüleri ses getirmişti; Rojavalı çocuk protez
 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
  Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu başladı
 • Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yatırımı yapıldı
  Kaymakam Kurt: Çukurca’ya 22 milyon kamu yat
 • Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
  Hakkari karakovan balına yoğun ilgi
 • Çay Evinde Heykel Sergisi
  Çay Evinde Heykel Sergisi
 • Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
  Hakkari’de en sıcak ocak ayı yaşanıyor
 • Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
  Hakkarili Minik Mahir yardım eli bekliyor
 • Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
  Hakkarili kayakçılar madalyalarla döndüler
 • Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli araba yaptı
  Yüksekovalı Yılmaz, hurda parçalarla elektrikli ar
Vali Akbıyık ve başkanlar Ankara’ya çıkarma yaptı
Vali Akbıyık ve başkanlar Ankara’ya çıkarma yaptı
Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Hakkari Milletvekili Husret Dinç, Ak Parti İl Başkanı A. Mütalip Özbek, İlçe Kaymakamları, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, Çukurca Belediye Başkanı Ensar...
27 Ekim 2022 12:54
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Cukurca Objektij Gazetesi

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Hakkari Milletvekili Husret Dinç, Ak Parti İl Başkanı A. Mütalip Özbek, İlçe Kaymakamları, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, Derecik Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya,

Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci ve partinin ilçe başkanları Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu makamında ziyaret etti. 

Ziyarette, Hakkari-Van Alternatif yolu, Yüksekova-Şemdinli Yolu, Çukurca-Şırnak Yolu, Çukurca-Üzümlü Kapısı Yolu, Çukurca Çevre Yolu, İnternet Ağının Genişletilmesi ile ilgili konular ele alındı.

Ankara Temasları hakkında basın mensuplarına açıklamada bulunan Ak Parti Hakkari İl Başkanı A. Mütalip Özbek, Hakkari’nin temel sorunlarının çözümü için bakanlıklar düzeyinde girişimlerinin devam etiğini söyledi.

Hakkari – Van Alternatif yolunun devreye girmesi için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiklerini kaydeden Özbek, “Van Hakkari Alternatif yolunun devreye girmesi ile yolumuz 70 – 80 kilometre daha kısalacak. İlimiz açısından bu çok önemlidir.  

Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmede ayrıca Yüksekova – Şemdinli Derecik Duble yolu yapılmasını talep ettik. Derecik Sınır Kapısının açılması ile birlikte bu yolun duble yol olması elzem olduğunu ilettik. Görüşmede ayrıca Çukurca – Şırnak yolu da ele alındı” ifadelerini kullandı. 

Hakkari’de doğalgaz sorunun büyük oranda tamamlandığını belirten Başkan Özbek, başta Yüksekova ve diğer ilçelerin de doğalgaza kavuşturulması için çalışmaların devam ettiği bilgisini verdi. 

Özbek görüşmede Hakkari ve ilçelerinde internet ağının olmadığı köylerin internete kavuşması konusunu da ele aldıklarını da sözlerine ekledi.

Başkan Özbek sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Yüksekova Havalimanı’mızda haftada 2 gün olan Yüksekova-Ankara seferleri yürütülen çalışmalar sonucu 30 Ekim 2022 tarihinden itibaren haftada 5 güne çıkarılmıştır. Başta, Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn Bakanımıza, DHMI, THY ve emeği geçen herkese teşekkür eder, şükranlarımı sunarım”

50517.jpg

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Tüm hakkı Çukurca Objektif Gazetesine aittir.